Podkrovní bydlení bylo zařízeno v útulném venkovském stylu

Manželé již delší čas hledali bydlení, které by odpovídalo jejich představám o dokonalém domově. Vzhledem k množství jejich financí si však nemohli dovolit vlastní domek, a proto když se jim naskytla možnost koupě patra v rodinném domku, neváhali. Patro v domečku totiž odpovídalo nejen jejich představám o designu a dispozici, ale také o velikosti.

Do domu se vstupuje přes přízemí, kde si majitelé mohou nechat své bundy a boty. Do svého vlastního domova tak nahoře vchází rovnou. Středobodem tohoto venkovského bydlení je společný prostor, kde se schází celá rodina pohromadě. Hlavním místem je zde kuchyň propojená s obývacím pokojem, kde jako pomyslná příčka dělící prostor slouží jídelní stůl. Všimnout si zde můžete také točitého schodiště, které vede do domácí pracovny. Ta je sice malá, ale svoji funkci plní skvěle.

Na kuchyň navazují šatní skříně

Jistě na vás i z fotek dýchá velmi příjemná a hřejivá atmosféra. Může za to nejen decentní výmalba, ale také dřevěné obložení stropu a dřevěné trámy. Vše je doplněno o jednoduchý a stylový nábytek. Kuchyň byla umístěna podél jedné stěny, kde je zakončena šatními skříněmi. Vzhledem k absenci předsíně, kam by byly jinak umístěné, to nešlo udělat jinak.

foto: InArch (inarch.lt)

Čtěte také: Jak připravit byt na pronájem tak, aby nájemníky okouzlil?

Prostor je dokonale osvětlen

V prostoru však krásně vynikne také jídelní kulatý stůl, u něhož se může posadit více osob, aniž by zabíral příliš mnoho místa. Sedací souprava v jemné krémové barvě je ozvláštněna výraznou paspulkou v zelené barvičce. Spolu s odkládacím stolkem jde o kombinaci, která vás láká k posezení od chvíle, kdy do domu vstoupíte. Dostatek denního světla proudí do prostoru ateliérovým oknem. Aby byl prostor osvětlen na maximum, zkombinovali zde majitelé hned několik typů osvětlení. My můžeme vypíchnout například skrytá svítidla na horní straně trámů, ale také stojací a nástěnné lampy.

Ložnice je malá, ale účelná

V domku se nacházejí ještě dva další pokoje, kdy jeden z nich slouží jako ložnice majitelů. Zde byl dřevěný stropní obklad natřen na bílo, to stejné platí o bílé na stěnách. Ta však byla oživena jednoduchou a decentní tapetou s roztomilými proužky. Ačkoliv je prostor opravdu malý, postel je přístupná z obou stran. Nechybí zde ani textilie v příjemných zemitých tónech ve formě ložního prádla, ale také hnědého koberce.

foto: InArch (inarch.lt)

Nepřehlédněte: Bylinky, které by ve vaší kuchyni rozhodně neměly chybět

V domě bydlí i malé dítě

Manželům se nedávno narodil potomek, proto je druhá ložnice jeho pokojem – v současnosti je však tento prostor zařízen velmi jednoduše. Postýlka, úložné prostory, ale také hračky a dekorace tvoří toto místo. V menší koupelně je umístěna vana se skleněnou zástěnou, takže se zde lze i pohodlně vysprchovat. Hned vedle navazuje toaleta, dále pak umyvadlo s úložným prostorem.

foto: InArch (inarch.lt)

Zdroje: inarch.lt

Autor: Nikola Zatloukalová
ZAVŘÍT