Pokojové rostliny místo čističky vzduchu

Základem pro fungování každého organismu je nejen vhodná strava a tekutiny, ale také čistý vzduch. Kyslík potřebuje každá živá buňka, pokud jej nemá, strádá. Čistý vzduch má vliv na náš výkon. Odráží se v něm naše aktivita, soustředění a to, jak se cítíme. Čistý vzduch vytváří pozitivní atmosféru, která je důležitá pro naši psychickou a fyzickou pohodu. Nekvalitní vzduch v interiéru způsobuje bolesti hlavy, únavu, slabost a dokonce i špatný spánek. Někdo si proto pořizuje čističku vzduchu a někdo vhodné pokojové rostliny.

Pokojové rostliny, které vyčistí vzduch v domě

Rostliny v bytě jsou nejen krásným doplňkem každého interiéru, ale některé z nich dokážou ovzduší vyčistit a zbavit je škodlivých látek. Na negativní kvalitě vzduchu se podílí celá řada různých faktorů. Patří mezi ně elektrosmog, jež způsobují všudypřítomné elektrospotřebiče, agresivní čistící přípravky používané při úklidu domácnosti, nekvalitní kousky nábytku, čalounění nebo bytové textilie.

Mezi nejčastější škodliviny v interiéru patří formaldehyh, který se nejčastěji uvolňuje z dřevotřísky, některých barev, nátěrů, lepidel, izolačních materiálů nebo bytových textilií.

  • Rostliny pro začínající i pokročilé pěstitele

Pokud jste se rozhodli pořídit si do interiéru, a to nejen do bytu, ale také třeba do kanceláře či na jiné místo v zaměstnání, květiny, které vyčistí váš vzduch, podívejte se, které jsou ty vhodné.

Palma areka je vhodná tam, kde se vyskytuje xylen a toluen. Datlovník odstraní formaldehyd, xylen a toluen. Břečťan popínavý je účinný proti benzenu, formaldehydu, xylenu a toluenu, stejně tak zelenec. Lopatkovec vás zbaví, kromě benzenu, formaldehydu, xylenu a toluenu, také trichlorethylenu a amoniaku, stejně tak je účinná i palma bambusová. Velmi oblíbenou květinou je i dracéna, ta bojuje proti benzenu, formaldehydu, xylenu, toluenu a trichlorethylenu. Celá řada z nás má doma fíkus benjamínek, který z ovzduší odstraní formaldehyd, xylen a toluen.

Mezi další vhodné rostliny patří chryzantéma, dendrobium, diffenbachie nebo banánovník.

Autor: redakce BydlimeChytre.cz

Líbí se Vám článek?

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru

Mohlo by Vás zajímat​

ZdraveRady.cz - aktuálně čte 45 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 8 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 43 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 45 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 45 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 7 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 32 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 43 lidí
Šokující fakta o lidském mozku

Šokující fakta o lidském mozku

(i)

Lidský mozek je jedním z nejdůležitějších orgánů lidského těla. Tvoří součást centrální nervové soustavy a je to jeho nejsložitější část. Má schopnost přijíma..

doba čtení: 2 minuty Přečíst
SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 26 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 31 lidí
Interview se Stephenem Kingem

Interview se Stephenem Kingem

(i)

Již téměř půl století děsí Stephen King milióny fanoušků svými knihami po celém světě. Některé z nich se dočkaly svého zfilmování a fenomenálního úspěchu a ji..

doba čtení: 2 minuty Přečíst
GirlWorld.cz - aktuálně čte 49 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 49 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 8 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 49 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 26 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 8 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 45 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 8 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 32 lidí
Boj s hořícím elektromobilem?

Boj s hořícím elektromobilem?

(i)

Hořící elektromobil či hybrid vyžadují od hasičů rozlišný zásah než v případě hořícího konvenčního automobilu. Šup s ním do vody! Elektromobilů a hybridů na s..

doba čtení: minutu Přečíst
GirlWorld.cz - aktuálně čte 49 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 31 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 8 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 8 lidí
Odlehčení těla a mysli

Odlehčení těla a mysli

(i)

Vyšetřete si chvilku jen a jen na sebe. Proč? Je ideální čas na to, abyste hodili za hlavu přebytečná kila, stres z práce a znovu našli harmonii.  Buďte aktiv..

doba čtení: minutu Přečíst
GirlWorld.cz - aktuálně čte 49 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 26 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 31 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 8 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 45 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 8 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 49 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 32 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 8 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 7 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 7 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 8 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 7 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 8 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 32 lidí
Volkswagen má zájem o JAC

Volkswagen má zájem o JAC

(i)

Volkswagen spolu s automobilkou JAC již dnes spolupracuje na vývoji elektromobilů. Nyní by rád koupil větší podíl této společnosti. JAC Motors členem VW Group..

doba čtení: minutu Přečíst
ProÚspěch.cz - aktuálně čte 8 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 32 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 8 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 49 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 43 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 32 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 43 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 8 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 8 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 26 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 49 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 49 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 7 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 43 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 49 lidí
Články pro Vás

Notice: Undefined index: viewed_posts in /var/www/bydlimechytre.cz/www/www/wp-content/plugins/m29-relative-posts/relative-posts.php on line 199