Tak dlouho jste vybírali tu správnou podlahovou krytinu, máte z ní velkou radost, ale ta vás brzy přešla po tom, co jste si ji dovezli domů a pustili jste se d její pokládky. To už není taková sranda, jako když jste se rozmýšleli, z jakého materiálu a do jakého odstínu budete podlahu volit. Mysleli jste si, že s jejím položením si hravě poradíte, ale začínáte mít obavy, že to zas tak lehce nepůjde?
Jak poznat křivou podlahu?
Pokud bydlíte v panelovém bytě, je téměř stoprocentní pravděpodobnost, že vaše nová podlaha bude křivá. To vyplývá z průzkumu pokládání podlah, ve kterém se právě panelové byty umístily úplně na spodní příčce.
Jak tedy poznat, jestli je křivá i vaše podlaha? Častokrát to není možné rozeznat pouhým okem, tudíž můžete udělat jednoduchý test. Stačí na podlahu položit v několika místech dvoumetrovou vodováhu anebo dlouhou rovnou lať. Po přiložení speciálního klínku můžete zjistit, kolik milimetrů Vás dělí do ideálu. Pokud jste v toleranci 2 milimetrů, máte vyhráno. Pokud ne, budete muset použít zarovnávací stěrku.
Jak si poradit s vlhkostí?
Pokud pokládáte podlahu ve vaší novostavbě, můžete se zase potkat s problémem, kterým je zbytková vlhkost betonu, která nestačila dostatečně vyschnout. Z toho důvodu je třeba ji izolovat, aby nám nezačala unikat do nové podlahy. Takže musíme povolat specializovanou firmu, která dokáže míru vlhkosti změřit, a poté můžete začít s izolací.
A co s dřevotřískou?
Pokud ale chcete pokládat novou podlahu ve starším domě – tudíž, že vytrháte starou podlahu a položíte právě tu novou, častokrát se můžete setkat také s dřevotřískovou deskou. Tu musíme nejprve napenetrovat, než samotnou podlahu položíte. Po penetraci vám nová podlaha krásně na zem přilne. Je dobré penetraci rozetřít opět zarovnávací stěrkou, aby vaše nová podlaha nebyla nakonec nerovná.
Tyhle potřeby nejsou nijak drahé a hlavně jsou dostupné ve všech specializovaných prodejnách. Tak se toho nebojte a vrhněte se na pokládání podlahy s radostí a za chvíli máte hotovo.