Poradíme vám, jakých chyb se vyvarovat při zařizování prvního bydlení

Konečně je to tady. Vaše první bydlení, které si můžete zařídit podle vlastního vkusu. Pomůžeme vám, abyste se nedopustili začátečnických chyb a vaše pokoje se staly skutečným domovem, kde se budete cítit dobře.

Nenechte se příliš unést

Ve chvíli, kdy člověk poprvé mění dětský pokojík nebo oprýskanou vysokoškolskou kolej za nové, vlastní bydlení, je nadšený a má spoustu nápadů a představ, které nutně potřebuje realizovat. Pozor na to. Je nutné zůstat nohama na zemi a nenechat se převálcovat nereálnými nároky. Udělejte si na začátku rozpočet, kterého se budete držet – ani sebehezčí sedačka nestojí za následné finanční problémy.

Pozornost věnujte i barvám. Stěny, záclony, polštáře nebo doplňky – tady všude si s nimi můžete vyhrát. Jsou tady ale barvy, s kterými zacházejte raději opatrně:

  • Červená
  • Tyrkysová
  • Černá
  • Ostrá oranžová

Pokud některá z výše vyjmenovaných barev patří mezi vaše oblíbené a bolelo by vás se jí vzdát, nemusíte. Buďte ale střídmí. Lepšího výsledku docílíte spíše vymalováním jedné zdi, namísto celého pokoje.

Nemusíte spěchat

Pamatujte, že nemusí být všechno hned. Vyzkoušený a funkční model je ten, že si na začátek pořídíte nezbytně nutné kusy nábytku (jídelní stůl, židle, sedačka, postel) a zbytek dolaďujete až časem. Mezi hlavní výhody patří to, že pro ty hlavní kusy nábytku budete mít čas vybrat ideální místo a nebude vám při případném přesouvání zavazen přehršel nábytku, který najednou není kam umístit.

Začátky nejsou snadné ani levné, ale je důležité vědět, kdy se šetření opravdu nevyplácí. Do spotřebičů, bez kterých se neobejdete, budete je mít na dlouho a jejich stěhování je noční můrou se nebojte investovat. Jde především o pračku a ledničku. Nejen, že se vyvarujete brzkého opětovného stěhování doslouženého přístroje, navíc ještě ve výsledku ušetříte na energiích.

Jaké bylo vaše první zařizování? Vzpomínáte na něj s láskou nebo spíš s hrůzou?

 

 

Autor: Lenka Svobodová
zavřít reklamu