Pořiďte si koberec, který dlouho vydrží

Stěhujete se nebo renovujete byt a přemýšlíte nad tím, jaký koberec zvolit do vašeho bytu? Současná nabídka trhu je poměrně široká. Jak si tedy vybrat takový, který vydrží dlouhou dobu? Před jeho nákupem je potřeba zvážit několik důležitých faktů.

Na co je potřeba pamatovat

Vzhledem k tomu, že koberec tvoří nedílnou součást interiéru, je potřeba, aby s ním ladil. Na jeho životnost má vliv místo, kde bude položen a sním souvisí i četnost pohybu jednotlivých členů domácnosti. Velmi důležitá je i funkce, kterou bude koberec plnit. Koberec totiž není jen designový doplněk, ale může vám pomoci místnost zateplit nebo dokonce odhlučnit. V potaz berte i typ interiéru, v němž bude koberec umístěný. Větší nároky jsou také kladeny na koberec pro domácnost, kde jsou malé děti, domácí mazlíčci nebo obojí.

Materiál především

Životnost koberce ovlivňuje především materiál, z něhož je koberec vyrobený. V současné době můžeme vybírat z celé řady různých druhů materiálů. V zásadě se dělí na materiály přírodní a umělé.

Mezi nejčastější přírodní druha materiálů patří vlna, bavlna a další rostlinná vlákna (kokosové vlákno, sisal). Přírodní materiály jsou vhodnější pro koberce kusové, jež se hodí především do interiéru moderního vzhledu. Svým majitelům nabízejí celou řadu výhod, mezi něž patří prodyšnost, přirozený vzhled a nenáročnost na údržbu.

Z umělých vláken se nejčastěji používá polyamid. Tento druh materiálu je pružný a trvanlivý a je ideální do míst, kde bude větší zátěž.

  • Speciální požadavky

Pokud vybíráte koberec do dětského pokoje, měl by být vyrobený z měkkého materiálu, který se nebude zatrhávat.

Jestliže máte domácího mazlíčka, volte spíše koberce s nízkým vlasem, které se snadněji udržují v čistotě. V případě barev sáhněte do nabídky tmavších odstínů.

Autor: redakce BydlimeChytre.cz

Líbí se Vám článek?

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru

Mohlo by Vás zajímat​

SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 9 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 41 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 27 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 17 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 41 lidí
Boj s hořícím elektromobilem?

Boj s hořícím elektromobilem?

(i)

Hořící elektromobil či hybrid vyžadují od hasičů rozlišný zásah než v případě hořícího konvenčního automobilu. Šup s ním do vody! Elektromobilů a hybridů na s..

doba čtení: minutu Přečíst
ProÚspěch.cz - aktuálně čte 9 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 9 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 7 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 7 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 19 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 9 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 19 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 27 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 7 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 7 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 9 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 9 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 17 lidí
Interview se Stephenem Kingem

Interview se Stephenem Kingem

(i)

Již téměř půl století děsí Stephen King milióny fanoušků svými knihami po celém světě. Některé z nich se dočkaly svého zfilmování a fenomenálního úspěchu a ji..

doba čtení: 2 minuty Přečíst
ZdraveRady.cz - aktuálně čte 8 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 27 lidí
Šokující fakta o lidském mozku

Šokující fakta o lidském mozku

(i)

Lidský mozek je jedním z nejdůležitějších orgánů lidského těla. Tvoří součást centrální nervové soustavy a je to jeho nejsložitější část. Má schopnost přijíma..

doba čtení: 2 minuty Přečíst
BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 19 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 41 lidí
Volkswagen má zájem o JAC

Volkswagen má zájem o JAC

(i)

Volkswagen spolu s automobilkou JAC již dnes spolupracuje na vývoji elektromobilů. Nyní by rád koupil větší podíl této společnosti. JAC Motors členem VW Group..

doba čtení: minutu Přečíst
ProÚspěch.cz - aktuálně čte 9 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 9 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 27 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 9 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 41 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 7 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 9 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 41 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 9 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 8 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 9 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 27 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 9 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 9 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 8 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 17 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 9 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 9 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 7 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 19 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 8 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 9 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 7 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 7 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 7 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 9 lidí
Odlehčení těla a mysli

Odlehčení těla a mysli

(i)

Vyšetřete si chvilku jen a jen na sebe. Proč? Je ideální čas na to, abyste hodili za hlavu přebytečná kila, stres z práce a znovu našli harmonii.  Buďte aktiv..

doba čtení: minutu Přečíst
ProÚspěch.cz - aktuálně čte 9 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 41 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 7 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 19 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 8 lidí
Články pro Vás

Notice: Undefined index: viewed_posts in /var/www/bydlimechytre.cz/www/www/wp-content/plugins/m29-relative-posts/relative-posts.php on line 199