Prázdniny mohou děti strávit i na zahradě!

Pokud si to můžete dovolit, hřiště na vlastní zahradě je k nezaplacení. Máte jistotu ve výběru bezpečných herních prvků a čistoty prostředí. Co všechno můžete na „zahradní hřiště“ pořídit?


Místo

Výběr místa je důležitý. Zaměřujeme se samozřejmě hlavně na malé děti, takže je například důležité, aby na něj bylo vidět z terasy či okna kuchyně. Určitě by nemělo být v blízkosti bazénu a dalších ohrožujících míst. Pro podklad hřiště není vhodný beton ani dlažba, nejlepší je obyčejná tráva. Hřiště by nemělo být na přímém slunci, pokud nemáte jinou možnost, je dobré ho vhodně zastínit.

Nezbytné pískoviště

Hrát si na pískovišti je pro děti nejlepší zábavou. Spíš než velikost pískoviště je pro dítě zajímavá jeho hloubka. Nejjednodušší pískoviště je dřevěné, ale neměly by být použity hřebíky. Takže buď zvolte jiný typ spojení nebo kupte pískoviště již hotové, tam riziko nehrozí.

Skluzavky a prolézačky

Aktivní hra je pro děti mimořádně důležitá. Ideální jsou proto nejrůznější prolézačky a skluzavky, které se prodávají v již předem naplánovaných sestavách. Při jejich výběru dbejte hlavně na to, aby houpačky byly od sebe dostatečně vzdálené a nenarážely do sebe ani do ostatních dětí. Příčky prolézačky nesmějí být daleko od sebe, aby jimi dítě nepropadlo a aby i malé děti mohly po příčkách vylézt nahoru.

Vlastní domeček

Stejně jako dospělí, tak i děti ocení možnost míst pro sebe kousek soukromí, kde se cítí bezpečně. Dle fantazie se může domeček proměňovat v chaloupku z pohádek, pirátskou pozorovatelnu nebo třeba malý obchůdek. Dřevěné domečky jsou nejkrásnější, bývají vyrobeny z měkkého dřeva a ošetřené zdravotně nezávadným nátěrem.

Větší děti určitě ocení domeček v koruně stromu, kam se dá vyšplhat po lanovém žebříku. Kvůli nebezpečí pádu celého domečku doporučujeme konzultaci s odborníkem.

Malé herní prvky

Kromě velkých hracích prvků děti ocení i ty malé. Zajímavé může být dřevěné domino, tyčky, na které lze házet plastové kroužky nebo například kuželky. V případě, že jim připravíte vybetonovaný plácek, na který budou moci kreslit křídami, budou určitě šťastné.

Tak hurá na zahradu!

Autor: Lenka S.

Líbí se Vám článek?

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru

Mohlo by Vás zajímat​

NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 10 lidí
StoryMag.cz - aktuálně čte 19 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 48 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 40 lidí
CarsMag.cz - aktuálně čte 7 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 34 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 34 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 19 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 19 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 48 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 48 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 19 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 19 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 34 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 40 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 40 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 40 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 42 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 10 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 48 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 19 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 7 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 40 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 10 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 7 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 40 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 48 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 19 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 40 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 10 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 34 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 7 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 40 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 10 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 42 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 19 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 40 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 42 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 40 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 42 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 34 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 42 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 19 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 19 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 7 lidí
Články pro Vás

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VARIETY STYLE s.r.o.