Přestaňte vyhazovat staré a roztrhané ponožky

S ponožkami je často spojena řada problémů. Jistě už se vám stalo, že se vám někdy jedna ponožka prostě ztratila a vy jste ji i po prohledání celého bytu či domu nenašli, nebo že se vám na ponožce udělala z ničeho nic díra a komu by se ji chtělo zašívat. Než takovéto osamělé či poškozené ponožky vyhodíte, zamyslete se nad tím, jestli by nebylo lepší je ještě nějak doma využít. Jak uvidíte, možností existuje spousta.

Pomocník při úklidu

Měkké huňaté ponožky můžete velmi jednoduše použít jako obal na Swiffer nebo jakýkoli jiný typ suchého mopu a zbavit jimi podlahu prachu a dalších nečistot. Stačí ponožku natáhnout přes „základnu mopu“ a pustit se do práce, huňatá vlákna velmi dobře zachycují nejen prach, ale také vlasy. Ponožky můžete navléknout nejen na mop, ale i na vaše ruce, a snadno se tak zbavit prachu na hůře dostupných místech, jako jsou lamely okenních žaluzií, podlahové lišty a další místa. Použít ji můžete suchou nebo navlhčenou čisticím prostředkem.

Voňavé pytlíčky

Ponožku můžete použít jako jednoduchý sáček, který vám pomůže udržet skříně a zásuvky s prádlem voňavé a svěží. Do ponožky vložte například levanduli či další sušené květiny a bylinky, zauzlujte ji a schovejte všude tam, kde máte doma oblečení a prádlo

Ochrana bot při malování a dalších řemeslných činnostech

Chystáte se malovat a nemáte žádné staré boty, které byste tak zvaně mohli obětovat? Není důvod potřísnit si boty barvou či dalšími produkty. Až budete příště potřebovat něco vymalovat či natřít, navlékněte si na boty pár starých velkých ponožek, kterými boty dokonale ochráníte. Následně stačí ponožky jen jednoduše stáhnout a vyhodit.

Ledový obklad i péče o chodidla

Při nejrůznějších domácích činnostech, nebo když nás něco štípne, často oceníme ledový obklad, který dokáže zázraky. I v této situaci se vám stará ponožka může více než hodit. Stačí naplnit zipový sáček ledem a zastrčit ho do ponožky. Obklad bude chladit, ale ne bolestivě studit. Trápí vás suchá kůže na chodidlech? Dopřejte jim přes noc hydratační péči tím, že je namažete krémem a před ulehnutím do postele si vezmete staré ponožky. Ráno bude pokožka mnohem jemnější a hladší.

Odstranění zápachu z bot

Naplňte pár starých ponožek jedlou sodou a nechte je přes noc v zapáchajících botách. Jedlá soda má skvělé absorpční schopnosti a pomůže odstranit vlhkost a zároveň nepříjemný zápach.

Ochrana křehkých předmětů při skladování

Nejrůznější skleněné dekorace či vánoční ozdoby jsou často velmi křehké a stačí jen malá nehoda, ťuknutí a rozbijí se. Při skladování se tak vyplatí zabalit je do ponožky, které je alespoň částečně ochrání.

Zdroj: onegoodthingbyjillee.com

Autor: Martina Šťastná
zavřít reklamu