Přestavba stodoly a kreativní venkovský styl. Každé stavení skvěle doplníte právě ve stylu venkova

Rekonstrukce starých venkovských stavení nebo jejich příslušenství může být příjemná, hezká a kreativní záležitost. Zvláště tehdy, pokud se rozhodnete zachovat původní stavbu s jejími historickými dřevěnými prvky v prostoru. I když totéž můžete udělat i s půdní vestavbou, kde necháte trámy všem na očích. Doplnění takových interiéru přímo volá po takzvaném venkovském stylu. Jak ho můžete dosáhnout?

Styl venkovských chalup

Elegantní, nadčasový a pohodlný. Tak by se dal venkovský styl velmi výstižně charakterizovat. Není divu, že jeho popularita stále inspiruje tolik lidí, aby tento vzhled vytvořili nejen v renovovaných chalupách, ale i doma. Oslava nedokonalosti a skromných obyčejných pokladů se bez námahy mísí s kvalitním vybavením minulých i současných generací a vytváří atmosféru uvolněné kreativity a nenáročnosti.

O moderní spotřebiče nejde

Anketa: Líbí se vám venkovský styl?
Celkem hlasů: 237

Samozřejmě, že při použití venkovského designu nemusíte hned začít topit v kamnech a WC přestěhovat na zahradu! Všechna moderní zařízení nebo klidně chytrou domácnost jen propojíte s prvky dávných časů, útulností a vzpomínkami na dobu, kdy si lidé byli blíž. Mnoho lidí se cítí lépe, pokud sedí u starého rustikálního stolku než na elegantních okrajích současného skla a kovu.

Přijměte originální patinu

Dnes, kdy v rámci nejmodernějších trendů patinu necháváme uměle vytvářet na nových výrobcích, venkovská chalupa má kouzlo patiny přirozené, na které se opravdu podepsal zub času. Styl venkovské chalupy je o přirozeném bydlení, a tak viditelné opotřebení, které se doplňuje s vybranými moderními kousky, vytváří zcela jedinečný vzhled. Obzvláště, pokud jej v létě doplníte vázou plnou natrhaných lučních květin.

Zářivě moderní ošoupaná pohovka

Absolutní špičkou elegance je stará ošoupaná (nejlépe kožená) pohovka! Tyto kousky jsou neuvěřitelně praktické pro venkovský život, pro který byly koneckonců původně vyrobeny. Děti, domácí mazlíčci a všechny hračky, které se případně zůstanou povalovat na podlaze, interiér nijak neruší, naopak zvýší jeho útulnost a příjemný pocit zabydlenosti, které moderní interiéry rozhodně neumožňují.

Práce s textilem

Vzhledem k tomu, že styl venkovské chalupy je také o pohodlí, má pro vzhled interiérů prvořadý význam textil a textilní doplňky. Vybledlé květinky na závěsech, malé růžičky, kostkovaný vzor, krajkové záclony a ozdobné polštáře v neutrálních barvách s hrubší texturou místnostem skvěle sluší! Jakýchkoli křiklavých barev se vyvarujte, v první řadě jde o jednoduchost. Tu pak perfektně sladíte s dalším nábytkem, vintage i moderním!

Přírodní textury

Nakonec zvažte, zda do svého prostoru vnesete předměty, jako jsou tkané koše a ratanový nábytek, rustikální dubový nábytek a přírodní dřevo, nebo i menší předměty, jako jsou například mušle, šišky a další podobné doplňky. Rustikální vlastnosti přírodních kusů vytvářejí v prostoru vizuální vrstvy a zajímavý charakter, a též zvýrazňují kreativitu prostoru.

Uvolněný styl umožňuje život v eleganci, která je neformální a pohodlná. Doufáme, že vám naše tipy pomohou vytvořit vysněný interiér vaší chalupy či bytu!

Autor: Katka Procházková
ZAVŘÍT