Přímořský styl si nemusíte užívat jen na dovolené. Víme, jak jej můžete začlenit i do svého domova

Dovolená – když jsou její součástí slunné letní dny, modrá obloha, sklenička vychlazeného nápoje a písčité pláže s průzračně modrým mořem, není nic, co by vám chybělo. Chcete si tuto pohodu, jakou zažíváte na své dovolené uchovat a vnést ji i do svého domova? Pak svůj interiér zařiďte v duchu přímořského stylu.

Přímořský styl vám dopřeje pocit, jako byste se právě ocitli na příjemné letní dovolené – a to bez toho, abyste si v kufru z dovolené vezli jednu tašku plnou písku a druhou plnou mušlí. My pro vás máme dnes hned několik tipů na to, jak si můžete uchovat náladu z dovolené za pomoci několika materiálů a doplňků, které váš domov mohou změnit k nepoznání.

Zdroj: Unsplash

Zaměřte se na přírodní materiály, ale i struktury

Ať už jedete k moři takřka kamkoliv, téměř vždy si můžete všímat různých barev, materiálů, tvarů a struktur. Do svého domova si vybírejte z materiálů s výraznou a zajímavou strukturou. Strukturu materiálu budete vnímat nejen zrakem, ale i na dotyk. Mezi vhodné materiály do přímořského stylu patří len, ratan a juta. Chybět by však neměl ani dostatek rostlin, ideálně zelených. Hezké budou nejen větší palmy a monstery, ale klidně i okrasná tráva ve váze.

Čtěte také: Překvapivé způsoby, jak doma využít lak na vlasy

Svoji terasu či zahradu můžete vylepšit k dokonalosti pořízením dřevěných židlí, proutěných křesílek, ale klidně i závěsné houpačky z téhož materiálu. V interiéru by neměl chybět dostatek textilií (přehozy, polštáře, ale i deky) s motivem lastur, korálů, mušlí. Ale třeba i modro-bílých pruhů.

Modrá barva je pro tento styl jako dělaná

Kombinace modré a bílé barvy se v běžném interiéru příliš nevidí – u přímořského stylu jde však o něco, bez čeho by interiér vypadal fádně. Většinou se pracuje se světlejšími tóny modré, ale můžete vyzkoušet i tyrkysovou či tmavší indigo. Pokud tmavé tóny modré zkombinujete s krémovými tóny jiných barev, vytvoříte neodolatelnou a velmi příjemnou kombinaci.

Zdroj: Unsplash

Nepřehlédněte: Papoušek, jediný domácí mazlíček, který dokáže opravdu mluvit

V přímořském stylu můžete bez obav vrstvit. Základ by měly tvořit béžové a krémové odstíny – na podlaze, stěnách, ale třeba i pohovce. K tomu přidejte výraznější závěsy, polštáře, ubrusy. Modrá barva bude vypadat skvěle i na dvou stěnách výmalby.

Autor: Nikola Zatloukalová
if (show_sssp) { document.querySelector(".fb-comments").remove(); }
zavřít reklamu