Princezna Diana měla skvělý smysl pro design. Jak vyzdobila prostory v Kensingtonském paláci?

Diana se do Kensingtonského paláce přestěhovala, když jí bylo 20 let. Ihned vyhledala pomoc interiérového designéra Dudleyho Poplaka a proměnila tři podlaží v paláci tak, aby interiér odrážel její smysl pro styl a zároveň ctil budovu ze 17. století. A výsledek? Skvělý! Moderní pohled na tradiční výzdobu.

Jak vypadá salon

Při zařizování salonu se Diana a princ Charles rozhodli pro bledě žluté stěny, vlámský gobelín jako solitér a živý koberec s oranžovými a zelenými detaily. Příjemný šok pak způsobuje tlumeně oranžové křeslo, které je v interiéru překvapivou volbou. Salon je plný rodinných fotografií.

Anketa: Líbí se vám interiér Kensingtonského paláce?
Celkem hlasů: 381

Obývací pokoj

Obývací pokoj byl propojen s pracovním prostorem Diany, a tak je celý prodchnutý ženskými barvami. Jedinečná a žensky působící je použitá tapeta se vzorem vajíček. Na pohovky Diana vybrala krásnou kouřově růžovou, přesně ve stylu dnes populární Millennial Pink. Je neuvěřitelné, jak v tomto směru byla Diana vizionářská a o několik kroků napřed. Stěny pak pokrývají příjemné bílé regály.

Místo pro děti

Celé horní patro domu pokrývaly místnosti pro prince Williama, prince Harryho a jejich chůvy. Prostory byly navrženy luxusní dětskou designovou společností Dragons a Walton Street. Dětské pokoje působí mile, jsou zařízeny měkkými smetanovými stěnami a hravým kobercem s potiskem jahod, jak uvedl deník elledecor.com.

Jídelna

V kontrastu s výše uvedenými prostorami je v jídelně použit mnohem odvážnější design, obohacený o prvky východních kultur. Většina nábytku má tmavým lakem upravenou povrchovou plochu s doteky zlaté barvy, židle jsou vyrobeny ze zdobného bambusu. Tmavě červené závěsy nabízí barevný výbuch, který přesně zapadá do dramaticky pojatého interiéru.

Každý pokoj se může pochlubit odlišnou a jedinečnou atmosférou, ale všechny představují Dianin svěží, a přesto tradiční vkus. I po mnoha letech máme stále důvody, proč o ní mluvit!

Autor: Lenka Svobodová
ZAVŘÍT