Princezna Diana měla skvělý smysl pro design. Jak vyzdobila prostory v Kensingtonském paláci?

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín BydlímeChytře.cz na hlavní stránku Seznam.cz
princezna Diana a děti (zdroj foto: elledecor.com)

Diana se do Kensingtonského paláce přestěhovala, když jí bylo 20 let. Ihned vyhledala pomoc interiérového designéra Dudleyho Poplaka a proměnila tři podlaží v paláci tak, aby interiér odrážel její smysl pro styl a zároveň ctil budovu ze 17. století. A výsledek? Skvělý! Moderní pohled na tradiční výzdobu.


Jak vypadá salon

Při zařizování salonu se Diana a princ Charles rozhodli pro bledě žluté stěny, vlámský gobelín jako solitér a živý koberec s oranžovými a zelenými detaily. Příjemný šok pak způsobuje tlumeně oranžové křeslo, které je v interiéru překvapivou volbou. Salon je plný rodinných fotografií.

Anketa: Líbí se vám interiér Kensingtonského paláce?
Celkem hlasů: 59

Obývací pokoj

Obývací pokoj byl propojen s pracovním prostorem Diany, a tak je celý prodchnutý ženskými barvami. Jedinečná a žensky působící je použitá tapeta se vzorem vajíček. Na pohovky Diana vybrala krásnou kouřově růžovou, přesně ve stylu dnes populární Millennial Pink. Je neuvěřitelné, jak v tomto směru byla Diana vizionářská a o několik kroků napřed. Stěny pak pokrývají příjemné bílé regály.

Místo pro děti

Celé horní patro domu pokrývaly místnosti pro prince Williama, prince Harryho a jejich chůvy. Prostory byly navrženy luxusní dětskou designovou společností Dragons a Walton Street. Dětské pokoje působí mile, jsou zařízeny měkkými smetanovými stěnami a hravým kobercem s potiskem jahod, jak uvedl deník elledecor.com.

Jídelna

V kontrastu s výše uvedenými prostorami je v jídelně použit mnohem odvážnější design, obohacený o prvky východních kultur. Většina nábytku má tmavým lakem upravenou povrchovou plochu s doteky zlaté barvy, židle jsou vyrobeny ze zdobného bambusu. Tmavě červené závěsy nabízí barevný výbuch, který přesně zapadá do dramaticky pojatého interiéru.

Každý pokoj se může pochlubit odlišnou a jedinečnou atmosférou, ale všechny představují Dianin svěží, a přesto tradiční vkus. I po mnoha letech máme stále důvody, proč o ní mluvit!

Autor: Lenka Svobodová
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín BydlímeChytře.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Líbí se Vám článek?

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru

Mohlo by Vás zajímat​