Proč by měla vaši ložnici zdobit postel s vysokým čelem?

Ačkoliv je ložnice místem, kam se chodíte primárně vyspat, rozhodně neslouží k tomu jedinému. Stejně jako koupelna patří i ložnice k místům u vás doma, kde si můžete odpočinout, kde můžete v klidu relaxovat. I proto byste měli být pozorní při výběru své postele. Současné trendy se začínají vracet k postelím s vysokým čelem. A my víme, proč!

Jen si to představte – co na vás bude působit lépe? Minimalistická a strohá postel nebo postel s vysokým a čalouněným čelem? Ačkoliv chápeme, že každý má jiný vkus, jedno je jisté. Postel s vysokým čelem bude působit romanticky, útulně, elegantně i moderně. Záleží na tom, jakou postel zvolíte a jak zařídíte zbytek prostoru.

Zdroj: Pexels

Proč byste si měli koupit postel s vysokým čelem?

Hodně lidí si nepořizuje tento typ postele kvůli obavám z toho, zda bude čelo plnit i nějakou praktickou funkci, nebo zda jde jen o dekorativní prvek, na který bude sedat prach. Ano, vysoké čelo u postele slouží zejména jako doplněk, který se stane dominantou celé vaší ložnice.

Čtěte také: Nebaví vás luxovat? Jaké výhody, ale i nevýhody nabízejí robotické vysavače?

Má však i několik praktických výhod. Díky vysokému čelu můžete postel umístit i kdekoliv do prostoru, čelo bude tvořit jakousi bariéru, která zabrání polštářů, aby padaly shora na podlahu. Když si pak budete chtít večer číst, můžete se opřít o čelo postele. Což je příjemná alternativa proti opírání se o studenou stěnu, nemyslíte?

Co říkají trendy?

Pokud jste doposud žili v představě, že nemáte z čeho vybírat, zjistíte opak hned, když se podíváte na nabídky nejrůznějších obchodů. Najdete jak postele vhodné do industriálního, tak i do ryze romantického interiéru. Je jen na vás, zda si vyberete hladké čelo bez zbytečných příkras kolem, nebo zda dáte přednost výrazným tvarům, barvám, vzorům a zdobení.

Zdroj: Pexels

Jak vybírat manželskou postel:

  • Postel vybírejte tak, abyste v ní měli dostatek prostoru vy, ale i váš partner. U příliš malé postele budete mít strach z toho, že v noci spadnete. U příliš velké budete spát dva metry od partnera. Ideální rozměr je 180 cm na šířku a 200 cm na délku. Délka postele se volí podle délky nejvyšší osoby, která bude v posteli spát. K této délce si připočtěte 25 cm navíc.
  • Výška postele by měla být alespoň 40 až 50 cm od země.

Skvěle mohou vypadat také postele s lesklými čely s látkou, případně koženými čely. Čelo může být v šíři postele, ale klidně i o metr širší. Z takového čela pak může vystupovat jednoduchý noční stolek v podobě police. Na některá čela postele pak můžete připevnit také osvětlení v podobě menších lampiček.

Zdroj: Pexels

Údržba čela u postele je jednoduchá

Jak jsme psali již na začátku, hodně lidem se nechce kupovat postel s vysokým čelem z důvodu údržby. Ta však může být i jednoduchá, záleží na materiálu, který si vyberete. Úplně nejčastěji se prodávají postele a látkovými čely, která jsou prošívána do různých tvarů, klidně jsou zdobena nýty či knoflíky. Kvalitní postele jsou vyrobeny z materiálů, které se hen tak neušpiní.

Nepřehlédněte: Jak vybrat povlečení vhodné na jaro, podzim, ale i další roční období

Pokud se tak ale stane, bude vám stačit čelo postele otřít vlhkým hadříkem. Polstrovanou postel doporučujeme čas od času vysát obyčejným vysavačem, abyste látku zbavili prachu. Nejsnáze se pak udržují čela, u kterých můžete jejich potah sundat a vyprat v pračce.

Autor: Nikola Zatloukalová
if (show_sssp) { document.querySelector(".fb-comments").remove(); }
zavřít reklamu