Proč si domů pořizovat květiny? Protože otevírají každý kout místnosti a každou mysl

Zejména malé byty dokážou z květin vytěžit nejvíc. Květiny totiž „otevírají každý kout a každou mysl“, takže prostory vypadají větší, než jsou, a vaše mysl přijímá krásu a eleganci květin bez ohledu na to, kam je umístíte. A jako bonus získáte svůdnou, ale jemnou vůni, která bude pronikat celým bytem. K čemu dalšímu mohou rostliny ve vašem domově posloužit?

Pokojové rostliny

„Pokojovky“ jsou nejen krásné a dekorativní, ale mají i řadu dalších výhod. Mohou být totiž skvělé pro odstraňování toxických látek ze vzduchu pomocí způsobu své látkové výměny. Tím, že čistí vzduch, mohou zlepšit vaše zdraví, a dokonce i soustředění, pokud je umístíte do kancelářského nebo učebního prostoru.

Které umístění vyhovuje nejlépe?

Všechny pokojové rostliny potřebují sluneční svit, ale každá rostlina se bude lišit v množství, které je pro ni optimální. Neumisťujte pokojové rostliny bez přemýšlení. To, že daná rostlina zapadá do výzdoby určité části domu, neznamená, že je to pro ni to nejlepší. Přemýšlejte o tom, co která rostlina potřebuje (informace jsou na obalu zakoupené květiny nebo je snadno dohledáte) a umístěte ji do těch částí bytu a místností, kde se jí bude nejlépe dařit.

Vůně v prostoru: řezané květiny nebo vonné svíčky?

Vůně, které vycházejí z přírodních květin, jsou osvěžující. Dělají pro váš byt to, co pro nás dělá dávka vitaminu B12: poskytují přirozený nával energie. Většina lidí si myslí, že květinová vůně vydrží jen chvilku a na rozdíl od zapálené vonné svíčky se nešíří do prostoru.

Důvodem, proč jsou vonné svíčky tak lákavé, je to, že jsou vyrobeny ze silných umělých přísad. Ale chemická vůně je určitě jiná, než ta přírodní!

Zaručené tipy

Pokud si budete kupovat náruč řezaných květin, udělejte si čas na odstranění veškerého listoví na konci stonků. Přes noc je udržujte v kbelíku s vodou a ve spodní části chladničky. Během dne určitě přesuňte květiny daleko od horkých míst. Vodu květinám měňte každý druhý den a denně doplňujte vázu. Pokaždé zkontrolujte stonky, nejsou-li příliš roztřepené. Klidně je můžete každý den nově seříznout, aby květiny mohly z vody čerpat co nejvíc síly.

Květiny v bytě jsou zkrátka krásné i užitečné. A vždy budou blahodárně působit na vaši mysl!

Autor: Michaela Richterová
if (show_sssp) { document.querySelector(".fb-comments").remove(); }
zavřít reklamu