Proměna terasy: Stačilo použít červenou barvu a přidat pár rostlin

Pro mnohé osoby se stává terasa místem, které jejich domov rozšiřuje ještě o jednu celou místnost, ačkoliv venkovní. Jde o místo, kde mohou trávit svůj volný čas s rodinou, přáteli. Místo, kde si mohou odpočinout na konci náročného dne. Bohužel, spousta z nás už neřeší, jak terasa vypadá. To však není případ ženy z dnešní proměny.

Ačkoliv se terasa velmi často stává jakýmsi pomyslným rozšířením našich domovů, spousta z nás už neřeší, jak bude terasa jako taková vypadat. To však není případem této ženy, která svoji terasu upravila k obrazu svému. Když si pořídila dům v Bruselu, její představa o renovaci byla předem jasná. Pozemek se skládal z domu, ze kterého mohla vstoupit na terasu, z ní se pak po schodech dostane do zahrady. Zpočátku nevěnovala příliš mnoho pozornosti způsobům, jak svoji terasu zatraktivnit, stačilo jí, že plnila svůj účel. To se však časem změnilo.

Spousta volného času změnila její názor

Tak jako u spousty z nás, situace kolem pandemie ženě umožnila trávit mnohem více času doma. A protože se stejně jako spousta z nás nudila, využila příležitosti a pustila se do renovace svojí terasy. Chtěla se ve svém domově cítit mnohem příjemněji, když zde trávila většinu svého času. Hledala způsoby, jak své bydlení udělat zajímavějším.

Čtěte také: Užívejte si zeleniny i na podzim. Co vše můžete vysít a vysadit ještě nyní během léta

Terasa byla upravena za dva dny

Celá renovace se skládala z pouhých čtyř kroků a trvala pouhé dva dny. Ze všeho nejdříve využila žena tlakového mytí (zapůjčeno od přítele), kdy očistila nejen terasu, ale i její dřevěné součásti. Poté dřevo ošetřila, aby mohla oživit jeho přirozenou barvu. Všechny stěny natřela teplou červenou, která nám svým odstínem může připomínat rajče. Nakonec přidala spoustu zelených rostlinek, které terase vdechly nový život. A kde se vzala inspirace pro zrovna tuto barvu?

autor: Marilyn Jonckheere

Kde se majitelka terasy inspirovala?

Ženě se tato barva zalíbila na jejích cestách do Mexika, které podnikala začátkem roku 2020. Ložnice se nachází hned vedle terasy a je hezké se probouzet s tímto výhledem. Pokud chcete i vy, aby byla vaše terasa mnohem hezčí na pohled, nepotřebujete k tomu spoustu peněz. Někdy stačí jen barva a trochu zeleně – a vaše bydlení může hned vypadat úplně jinak. Není nutno dodávat, že se tato terasa stala nejnavštěvovanějším místem celého domu.

Zdroj: AT | foto: Marilyn Jonckheere

Autor: Nikola Zatloukalová
if (show_sssp) { document.querySelector(".fb-comments").remove(); }
zavřít reklamu