Prostor a postel. Nezbytně potřebujete inspiraci, tvůrčího ducha a nové nápady?

V ložnici se prostě musíte cítit pohodlně, abyste měli spokojený spánek. Nejenom komfort postele, ale hlavně její umístění je podstatné!

Kam to lůžko dám? Optický klam!

Skvělý nápad je, pokud místo masivního čela postele jej namalujete přímo na zeď. Je samozřejmě důležité trefit tu správnou barvu, raději nikam nepospíchejte. Světlejší dřevěné lůžko s namalovaným čelem vyžaduje, aby zeď za čelem byla v nějakém tmavším odstínu, pokud by zůstala bílá, efekt nevynikne.

Nebeské noci

Na strop a zadní stěnu si připevněte dekorační polystyrenové desky. Vystouplé dekory pak natřete vybranou barvou. Vedle dekorovaných částí stropu podélně připevněte kolejničky na záclony a pověste nějakou velmi jemnou a vzdušnou látku.

Když chcete nižší strop

Snížení stropu je pocitově příjemnější, a hlavně útulnější. Můžete si vybrat ze dvou našich tipů, efekt je zaručen!

  • Příjemnou látku jednoduše pověste ze stropu nad postel. Prověšený textil zjemní a zklidní celý prostor.
  • Sníženou část zdí vymalujeme nebo vytapetujeme a ozdobíme bordurou nebo ozdobnou lištou. Místnost zůstane vzdušná a získá novou prostorovou dimenzi.

Správný výběr čela, hodně dělá!

Jestliže jdeme kupovat postel, už máme připraveno, kam ji umístíme. Víme, kolik kolem ní bude volného prostoru, co by postel měla mít, abychom se cítili komfortně a bezpečně. Opět se vracíme k čelu postele, je totiž velmi důležité – dokáže výrazně změnit celkový dojem z ložnice a je vhodné i z praktických důvodů, nejen estetických.

Nízké čelo zvolte tam, kde je nedostatek místa a nízký strop. Vyšší čelo by místnosti ubíralo na vzdušnosti a prostor by vypadal menší.

Čelo vysoké, plné a čalouněné působí pocitem bezpečí. Z praktického hlediska vytváří oporu, i případnou zábranu proti průvanu, když lůžko není přímo u zdi, ale volně v prostoru.

Takzvané multifunkční čelo má prodloužené části vedle postele, kde jsou zabudovány noční stolky, poličky či menší úložné prostory, takže i s postelí vzniká jeden nábytkový celek.

Také sem můžete umístit lampičky, zajímavá je též varianta, kdy jsou připevněny ke zdi v hlavě postele.

Možná jste se rozhodli pro lůžko, které čelo nemá. Ale pokud chcete přeci jen trochu originality, je dobré na strop nad postel umístit zrcadla (pokud vám tedy nevadí, vidět na sebe po probuzení) či zvolený dekor ve velikosti lůžka. Doplnit tyto prvky jemnými závěsy je také skvělé řešení.

Autor: Lenka Svobodová

Mohlo by Vás zajímat​

ZAVŘÍT