Provoňte si domov přírodními osvěžovači vzduchu!

Domov. Místo, které patří jen nám a kde může být sami sebou. V důsledku pandemie koronaviru v něm v současné době trávíme mnohem více času než v minulosti. Mnoho z nás si tak možná až teď naplno uvědomilo jeho důležitost. Není se proto čemu divit, že se doma chceme cítit co nejlépe. K tomu nám do určité míry může pomoci i to, když náš domov bude hezky a příjemně vonět.

Dejte sbohem chemii

V obchodech si můžeme zakoupit mnoho druhů nejrůznějších osvěžovačů vzduchu, které nám k navození příjemné domácí atmosféry mohou pomoci. Většina z nich ale bohužel obsahuje mnoho chemických látek, které nejsou zcela zdravotně nezávadné. Naštěstí si velmi příjemné a účinné osvěžovače můžeme vyrobit i z přírodních a ekologických ingrediencí my sami.

Jak si snadno a rychle vyrobit domácí přírodní osvěžovač?

Aromaterapie je dnes velmi oblíbenou formou relaxace. Využijte proto aromaterapeutických účinků vonných olejů i u vás doma a vyrobte si s jejich pomocí vlastní osvěžovač. Základem je přibližně sto dvacet mililitrů alkoholu, osmdesát mililitrů destilované vody a dvě polévkové lžíce jedlé sody. Do tohoto roztoku následně přidejte éterický olej, který zvolte podle toho, jakých účinků chcete pomocí vůně dosáhnout. Chcete se uvolnit, zbavit stresu či naopak nabudit a dobít energii? Nejoblíbenějšími oleji pro výrobu domácích osvěžovačů jsou především oleje z citrusových plodů, levandule, granátového jablka, máty či eukalyptu. Poté, co olej přidáte do připraveného roztoku, ho vložte na jeden den do ledničky. Pak už stačí jen přelít osvěžovač do lahvičky s rozprašovačem a provonět domov.

Triky pro vaši toaletu

Jednou z místností, kde domácí osvěžovač můžete umístit permanentně, je koupelna či toaleta. Mimochodem toaletu lze pomocí éterických olejů provonět i velmi nenápadným způsobem, kdy na první pohled nebude nic vidět. Například před tím, než k vám přijde návštěva, se vyplatí několik malých triků. Jedním z nich je nakapat několik kapek éterického oleje přímo do vody v toaletní míse. Olej totiž vytvoří na hladině neviditelný a zároveň nepropustný film, který zabrání průniku případného zápachu z toalety do místnosti. Další triky spočívají v tom, že několik kapek oleje nakapete rovněž na vnitřní stranu roličky toaletního papíru či do nádobky se záchodovou štětkou. Vyzkoušejte a uvidíte, že budete mile překvapeni, jak velkou změnu k lepšímu několik kapek oleje způsobí.

Zdroj: thespruce.com

Autor: Martina Šťastná
zavřít reklamu