Průmyslový design je opět populární a je snadné pochopit proč. Zařiďte si podle něj i svou domácnost

Jde o perfektní kompromis. Existuje však mylná představa bránící tomu, aby se průmyslový design stal základem domácností. Řekne-li se „industriál“, obvykle vás napadnou lofty s velkými okny a spoustou exponovaných cihel. Ti, kdo žijí v městských bytech, mají pocit, že jejich životní prostory jsou příliš malé a tradiční na to, aby industriální styl zvládly vstřebat. Není to pravda! Každá jednotlivá místnost může těžit z designu typického pro tento interiérový styl. Jaké jsou jeho základní prvky?

Začněte s neutrální paletou barev

Jednou z prvních věcí, které si všimnete v průmyslových prostorách, je to, že zde není mnoho odvážných barev. Místo toho se tento styl spoléhá na vytvoření čistého vzhledu použitím neutrálních odstínů. Nesnaží se o tvrdý kontrast, jako je použití černé a bílé barvy, ale využívá různé hnědé a opálové barvy a prvky dřeva, kamene či kovu. Pokud máte to štěstí, že žijete v domě s cihlovými zdmi nebo odkrytými potrubími, rozhodně je postavte do centra pozornosti.

Vytvořte otevřené prostory

Nejdůležitější je zkusit vytvořit průmyslový design bez ohledu na velikost a koncepci vašeho bydlení. Zaměřte se na to, aby i malé místnosti působily co nejotevřeněji. Místo toho, abyste prostor vyplnili spoustou větších či menších bytových doplňků, nechte jej ponejvíce prázdný. To je to, co vnáší typickou estetickou hodnotu industriálního stylu.

Smíchejte nábytek ze dřeva a kovu

Průmyslové prostory jsou především o míchání starého a nového. Jedním z nejjednodušších způsobů, jak vytvořit tento kontrast, je spojení dřeva a kovu. Zaměřte se na hledání dřevěného nábytku, který vypadá, jako by měl historii. Pokud jde o kov, máte na výběr. Když chcete, aby místnost působila starobyle, vyberte kartáčovaný či naolejovaný povrch. Jestliže ale chcete trendy prostor, zvolte leštěný chrom. A kov v tomto případě může být použit na cokoli, od regálů až po stoličky v baru.

Doplňte průmyslové příslušenství

Klíčem k utváření tohoto designu je nalezení způsobů, jak se cítit, jako byste byli skutečně v továrně na přelomu století. Pokud v přestavěném průmyslovém prostoru nežijete, musíte se k industriálním pocitům dopracovat jinak. Příslušenství je skvělý způsob, jak toho dosáhnout. Doplňky, svítidla, staré žárovky, díly z výrobních strojů, zašlé kožené pohovky a vintage fotografie, to vše pěkně sedí. Cokoli, co vypadá, jako by to bylo z uvedeného časového období, odvede perfektní práci.

Industriální styl skvěle umožňuje svobodně přijímat starožitné krásy, a přitom si užívat moderních vymožeností. Navíc tento typ interiérového designu zdaleka není vyhrazen pouze pro obyvatele města. Použijte naše tipy a budete moci industriální estetiku vytvořit bez ohledu na to, kde žijete.

Autor: Lenka Svobodová
zavřít reklamu