Pusťte si průvan do šatníku! Jak se zbavit zbytečností!

Stále to samé do kola. Trampoty s tím, že vlastně nemáte co na sebe. Přitom vaše šatní skříň tvrdí opak. Je na čase s tím něco udělat a neodkládat to. Nikdo jiný to za vás neudělá. Otevřete svojí skříň a udělejte potřebnou čistku!

Čas na šatní inventuru

Vyhraďte si na to potřebný čas. Nedělejte to na etapy. Podle velikosti skříně a počtu věcí v ní, odhadněte, kolik času vás bude stát celou skříň protřídit. Bude to náročné, ale výsledek bude stát jistě za to. Vyčistíte skříň a i vám se na duši uleví, když si ujasníte, kolik nositelných věcí máte. Získáte znovu přehled toho, co skříň ukrývala po dlouhé měsíce netknuté a třeba odhalíte i zapomenutý poklad!

Všechno musí ven

A to bez slitování. Vyprázdněte úplně celou skříň do poslední poličky a zásuvky. Vezměte si kbelík s vodou, se saponátem a skříň důkladně zbavte prachu. Když uklízet, tak pěkně od podlahy. Oblečení vyndejte třeba na postel, aby se oblečení zbytečně neušpinilo. Pokud vás ta hromada věcí nezavalila, pokračujte dál. Čeká nás další důležitý krok – třídění!

Hromádková metoda

Někdo má rád systém i v třídění, opravdu to pomáhá. Je možné si vytvořit několik hromádek oblečení a podle tohoto klíče je třídit. Každý kus oblečení pečlivě projděte, zda není zničený, nemá na sobě žmolky a přiřaďte ho do následujících hromádek.

Hromádka číslo jedna – určitě budu nosit. Patří sem oblečení, které vám bezpochyby padne, nemá žádnou vadu a nosíte ho často. Většinou toto oblečení můžete rovnou skládat do skříně.

Hromádka číslo dva – nenosím často. Tato hromádka je nejnáročnější. Obsahuje milované kousky oblečení, které ale z nějakého důvodu často nenosíme. A oblečení ve skříni má sloužit k nošení! Hromádku dva nechte vedle skříně úplně nakonec. Bude nutné jí ještě jednou projít.

Oblečení na hromádce číslo tři má osud se již do skříně nevrátit. Zde vytřiďte oblečení, které nenosíte, protože vám nesedí barva, unáhlené koupě, nebo je vám velké/malé. Nicméně touto hromádkou můžete obveselit kamarádku, nebo oblečení prodat na bazaru. Nebo darovat charitě.

Oblečení na hromádce číslo čtyři má osud jasný. Vyhodit. Oblečení je poničené, žmolkované a nebo je to materiál, který byste nepřála ani svému nepříteli. Tato oblečení nemusí nutně skončit bez užitku, nabídněte ho někomu, shání staré oblečení na stavbu, nebo do dílny na utření rukou.

Tak skříň se nám pomalu, ale jistě naplnila oblečením číslo jedna. Máte ve skříni stále místo? Vraťme se k hromádce číslo dva. Znovu pečlivě vezměte do ruky každý kousek oblečení a znovu zvažte, zda ho chcete. Zkuste si ho oblíknout a s nějakým jiným kouskem zkombinovat.

Buďte na sebe přísné, oblečení, které nenosíte teď a říkáte si, jednou budu! Chyba! Nikdy nebudete. Pokud je vám takového kousku oblečení líto, protože vás stál pěknou sumu, nevěšte hlavu a prodejte ho dál.

Dnes je existuje spoustu aplikací a uživatelů, kteří se o oblečení z druhé ruky zajímají. Stačí nafotit a nahrát, prodat. Za utržené peníze si můžete šatník opět doplnit o nové kousky. Jak jednoduché! Díky takovému úklidu, který můžete dělat častěji než jednou za rok, dostane zpět moc nad přeplněnou skříní a znovu získáte přehled, co máte.

Autor: redakce BydlimeChytre.cz

Líbí se Vám článek?

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru

Mohlo by Vás zajímat​

ProÚspěch.cz - aktuálně čte 7 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 48 lidí
Šokující fakta o lidském mozku

Šokující fakta o lidském mozku

(i)

Lidský mozek je jedním z nejdůležitějších orgánů lidského těla. Tvoří součást centrální nervové soustavy a je to jeho nejsložitější část. Má schopnost přijíma..

doba čtení: 2 minuty Přečíst
ProÚspěch.cz - aktuálně čte 7 lidí
Odlehčení těla a mysli

Odlehčení těla a mysli

(i)

Vyšetřete si chvilku jen a jen na sebe. Proč? Je ideální čas na to, abyste hodili za hlavu přebytečná kila, stres z práce a znovu našli harmonii.  Buďte aktiv..

doba čtení: minutu Přečíst
CarsMag.cz - aktuálně čte 9 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 41 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 41 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 9 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 48 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 7 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 23 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 7 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 9 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 9 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 7 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 7 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 7 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 41 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 23 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 7 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 9 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 9 lidí
Volkswagen má zájem o JAC

Volkswagen má zájem o JAC

(i)

Volkswagen spolu s automobilkou JAC již dnes spolupracuje na vývoji elektromobilů. Nyní by rád koupil větší podíl této společnosti. JAC Motors členem VW Group..

doba čtení: minutu Přečíst
ProÚspěch.cz - aktuálně čte 7 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 9 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 12 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 7 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 9 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 7 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 9 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 7 lidí
Interview se Stephenem Kingem

Interview se Stephenem Kingem

(i)

Již téměř půl století děsí Stephen King milióny fanoušků svými knihami po celém světě. Některé z nich se dočkaly svého zfilmování a fenomenálního úspěchu a ji..

doba čtení: 2 minuty Přečíst
StoryMag.cz - aktuálně čte 48 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 12 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 9 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 7 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 9 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 12 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 9 lidí
Boj s hořícím elektromobilem?

Boj s hořícím elektromobilem?

(i)

Hořící elektromobil či hybrid vyžadují od hasičů rozlišný zásah než v případě hořícího konvenčního automobilu. Šup s ním do vody! Elektromobilů a hybridů na s..

doba čtení: minutu Přečíst
GirlWorld.cz - aktuálně čte 9 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 48 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 9 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 41 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 9 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 23 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 7 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 23 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 7 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 9 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 41 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 48 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 12 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 7 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 12 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 7 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 7 lidí
Články pro Vás

Notice: Undefined index: viewed_posts in /var/www/bydlimechytre.cz/www/www/wp-content/plugins/m29-relative-posts/relative-posts.php on line 199