Radka (33): Roztřídila jsem všechny věci našich dětí. Teď už se ve všem vyzná i můj manžel

Čím starší jsou naše děti, tím více věcí mají. Abychom se v jejich oblečení, hračkách i školních pomůckách vyznali, musela jsem vymyslet nový systém organizace. Teď jsou veškeré věci dětí mnohem přehlednější a organizovanější. Vyzná se v nich i můj manžel.

Dětské oblečení od sebe těžko rozeznáte

Naše děti jsou věkově od sebe jen dva roky, proto se často ve velikosti oblečení lehce spletu i já. Po vyprání a vyžehlení oblečení skládám do jejich skříní já, dokážu se v tom ještě orientovat. Ve skříni však mají věci hned vedle sebe, a tak je občas složité je obléknout správně. Můj muž s tím má často problém, proto jsem přistoupila na jednu z variant, jak lépe organizovat ranní oblékání dětí.

Na textilní boxy i ramínka s oblečením jsem napsala jména našich dětí. Použila jsem na to náš nový štítkovač, který mi mnohé usnadní. Stejným způsobem jsem oštítkovala jmény i další předměty.

Školní pomůcky přehledně a snadno

Všechny školní sešity a učebnice vypadají velmi podobně. Proto jsem i na jejich obaly vyrobila štítkovačem jména. Díky tomu si ani ve škole nezapomenou své věci, a i kdyby například svůj batoh na tělocvik ve škole zapomněli, hned bude jasné, čí je.

Každý má svůj prostor

V dětském pokoji si moji synové vytvořili každý svůj prostor naprosto přirozeně, proto jim do jejich pokoje nechci zasahovat. V ostatních místnostech naší domácnosti však musí být jasně dáno, kde má který z nich mít své věci.

Ve vstupní chodbě jsem proto připravila věšák se jmény, kam věšíme své klíče já, můj manžel i děti. Klíčenky proto jsou vždy na své místě a nikdy se nám nestane, že ráno budeme zběsile hledat jedny, nebo druhé klíče. Stejným způsobem jsem vymezila i místo na boty v botníku, nyní už se konečně nebudou hádat o své místo.

Schopnost organizovat celou rodinu by měla mít snad každý matka nebo hospodyně v domácnosti. Se třemi muži to ani jinak nejde.

Tento článek vychází z příběhu zaslaného naší čtenářkou. Přestože redakce zná pravé jméno čtenářky, z důvodu ochrany soukromí byla všechna v článku uvedená jména pozměněna. Použité fotografie jsou pouze ilustrační.

Autor: Michaela Richterová
zavřít reklamu