Rozevlátý styl „boho“

Kromě už obecně známých způsobů zařizování interiéru ve venkovském, moderním, romantickém či zámeckém stylu se nově objevily směry, které vám možná podle názvu vůbec nic nenapoví o tom, jak by měl byt vypadat. Takovým je i styl „boho“, proto si o něm povíme něco bližšího.


Charakteristika stylu

Jde o rozevlátý, bohémský a výrazně ženský způsob vybavení místností. Tak trochu jde ve stylu hippie, libuje si v textilních doplňcích, především jsou ceněny ty ručně vyrobené. Tento styl upřednostňuje lehký nábytek z přírodních materiálů, který doplňují různé koše, podnosy, dečky, koberečky a předložky. Opět nejlépe, pokud si koš sami z proutí upletete a předložky či koberečky utkáte na stavu. Oblíbené je drhání, výrobky ze sisalového vlákna, tak můžete vyrobit například dekorace na zeď či závěsy na květináče, které jsou v rámci tohoto stylu také  velmi v módě.

Styl „boho“ je vlastně přímým opakem minimalismu.

Zmírněte si chaotičnost a rozevlátost

Samozřejmě ne každému úplně sedne až tak veliká rozvolněnost a vlastně i určitá nepřehlednost, která v „boho“ bytě nastane. Pokud se chystáte byt si v tomto duchu zařídit, ale přeci jen se bojíte přílišné přeplácanosti, vyhněte se výrazným barvám. „Boho“ styl se trochu blíží stylu přírodnímu, základem by měly být barvy teplé a světlejší zemité tóny (béžová, smetanová, lososová či pastelově růžová). V menší míře tyto barvy pak můžete doplnit petrolejovou, fuchsiovou, okrově žlutou či temně fialovou.

Módní je textil

U bytového textilu v „boho“ stylu se uplatňuje vrstvení. Plédy, kožešiny, přehozy, dečky, polštářky, to vše nejen na pohovce, ale i kdekoli na podlaze. Tyto doplňky skvěle oživují kusové koberce. K oblíbeným detailům pak patří různé střapce, uzlíky, třásně či bambulky. Váš domov oživí a zútulní, vytvoří pohodovou a uvolněnou atmosféru. Tu podtrhněte světlem svíček či lucerniček a hromadou pokojových rostlin.

Inspirace

Na první pohled vidíme okouzlení Orientem, zejména Marokem (marocké vzory pufy na sezení, bambulky a třásně), indiánskými motivy (lapače snů z peříček), ale také mexickým, slovanským i gypsy folklorem.

Z jednotlivých výrobků, které jsou na trhu, vám pro tento styl doporučujeme vybrat například ratanový puf, dřevěnou lavici, zrcadlo zasazené do proutěného kola ve stylu slunce s paprsky, průhledné ratanové obaly na květináče, závěs tří košíčků na květiny nebo koš na prádlo ve tvaru hrušky i se stopkou nahoře.

„Boho“ styl je zkrátka pro přírodně laděné bohémy. Inspirace pochází z různých ethno stylů a kombinuje jejich hlavní znaky, v zásadě neuděláte chybu, ať si pořídíte jakýkoli doplněk. Důležité je sladění a abyste se v bytě cítili příjemně! Držíme vám palce!

Autor: Michaela R.

#kvíz Vyhodnocení |

👌 Skvěle! Všechny odpovědi máte správně.

Líbí se Vám článek?

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru

Mohlo by Vás zajímat​

BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 15 lidí
CarsMag.cz - aktuálně čte 12 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 50 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 37 lidí
CarsMag.cz - aktuálně čte 12 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 50 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 27 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 19 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 27 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 47 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 49 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 15 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 47 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 27 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 50 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 47 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 12 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 49 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 37 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 47 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 18 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 49 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 18 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 37 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 49 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 37 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 27 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 50 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 18 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 27 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 15 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 15 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 12 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 50 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 37 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 19 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 19 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 15 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 19 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 49 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 18 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 47 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 18 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 19 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 12 lidí
Články pro Vás

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VARIETY STYLE s.r.o.