Rozevlátý styl „boho“

Přidat na Seznam.cz

Kromě už obecně známých způsobů zařizování interiéru ve venkovském, moderním, romantickém či zámeckém stylu se nově objevily směry, které vám možná podle názvu vůbec nic nenapoví o tom, jak by měl byt vypadat. Takovým je i styl „boho“, proto si o něm povíme něco bližšího.


Charakteristika stylu

Jde o rozevlátý, bohémský a výrazně ženský způsob vybavení místností. Tak trochu jde ve stylu hippie, libuje si v textilních doplňcích, především jsou ceněny ty ručně vyrobené. Tento styl upřednostňuje lehký nábytek z přírodních materiálů, který doplňují různé koše, podnosy, dečky, koberečky a předložky. Opět nejlépe, pokud si koš sami z proutí upletete a předložky či koberečky utkáte na stavu. Oblíbené je drhání, výrobky ze sisalového vlákna, tak můžete vyrobit například dekorace na zeď či závěsy na květináče, které jsou v rámci tohoto stylu také  velmi v módě.

Styl „boho“ je vlastně přímým opakem minimalismu.

Zmírněte si chaotičnost a rozevlátost

Samozřejmě ne každému úplně sedne až tak veliká rozvolněnost a vlastně i určitá nepřehlednost, která v „boho“ bytě nastane. Pokud se chystáte byt si v tomto duchu zařídit, ale přeci jen se bojíte přílišné přeplácanosti, vyhněte se výrazným barvám. „Boho“ styl se trochu blíží stylu přírodnímu, základem by měly být barvy teplé a světlejší zemité tóny (béžová, smetanová, lososová či pastelově růžová). V menší míře tyto barvy pak můžete doplnit petrolejovou, fuchsiovou, okrově žlutou či temně fialovou.

Módní je textil

U bytového textilu v „boho“ stylu se uplatňuje vrstvení. Plédy, kožešiny, přehozy, dečky, polštářky, to vše nejen na pohovce, ale i kdekoli na podlaze. Tyto doplňky skvěle oživují kusové koberce. K oblíbeným detailům pak patří různé střapce, uzlíky, třásně či bambulky. Váš domov oživí a zútulní, vytvoří pohodovou a uvolněnou atmosféru. Tu podtrhněte světlem svíček či lucerniček a hromadou pokojových rostlin.

Inspirace

Na první pohled vidíme okouzlení Orientem, zejména Marokem (marocké vzory pufy na sezení, bambulky a třásně), indiánskými motivy (lapače snů z peříček), ale také mexickým, slovanským i gypsy folklorem.

Z jednotlivých výrobků, které jsou na trhu, vám pro tento styl doporučujeme vybrat například ratanový puf, dřevěnou lavici, zrcadlo zasazené do proutěného kola ve stylu slunce s paprsky, průhledné ratanové obaly na květináče, závěs tří košíčků na květiny nebo koš na prádlo ve tvaru hrušky i se stopkou nahoře.

„Boho“ styl je zkrátka pro přírodně laděné bohémy. Inspirace pochází z různých ethno stylů a kombinuje jejich hlavní znaky, v zásadě neuděláte chybu, ať si pořídíte jakýkoli doplněk. Důležité je sladění a abyste se v bytě cítili příjemně! Držíme vám palce!

Autor: Michaela R.

#kvíz Vyhodnocení |

👌 Skvěle! Všechny odpovědi máte správně.

Líbí se Vám článek?

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru

Mohlo by Vás zajímat​

Články pro Vás

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VARIETY STYLE s.r.o.