Rozmýšlíte se, zda je lepší bydlet na horách nebo v údolí? Každé místo má svá pro a proti. Jaké přínosy má bydlení poblíž hor

Bydlet v blízkosti horských vrcholků má své přednosti. Už mnoho spisovatelů zachytilo krásy výhledu na majestátní pohoří a romantiku podhorských vesniček. Hory jsou prostě krásné a nemusíte být ani nadšení lyžaři či horolezci. Možná si ale ani neuvědomujete, jak je život v podhůří prospěšný pro zdraví. Existuje hned několik důvodů, proč byste měli zvolit tento typ bydlení.

Hory inspirují k aktivitě

Pohled na hory je inspirativní. Výhled na řeku či panorama města může být také krásný, ale nepodporuje ambice být aktivní. Výlet po horách není totéž, co vystoupat moderní vysokopodlažní budovu nebo výstup na rozhlednu. Na horách vás prostředí přímo nutí k turistice, jízdě na kole i k lyžování a všem zimním radovánkám.

Anketa: Kterému bydlení dáváte přednost?
Celkem hlasů: 271

Jen tím, že žijete výš, spalujete více kalorií

Horolezci samozřejmě vědí, že jejich výstupy vyžadují vyšší příjem potravy, než je obvyklé. Fyzické stoupání automaticky vyvolává větší potřebu kalorií, které je možné spálit. Ale není to jen o vysokohorské turistice. Pouhý pobyt ve vyšší nadmořské výšce vyžaduje více energie a tělo spaluje větší množství kalorií. Což může být skvělé pro udržení kondice i štíhlé linie, přestože si dopřejete dezert, který byste si v údolí dát nemohli.

Vůně čerstvého vzduchu

Když se dostanete k horám, automaticky začnete zhluboka dýchat. Není to totéž jako na vrcholcích hor, kde je nižší koncentrace kyslíku ve vzduchu. Důvod je ten, že vdechujete čistý a svěží vzduch. Ten má mnoho výhod – je skvělou prevencí astmatu, snižuje hladinu stresu a podporuje kvalitní spánek. Více spánku a méně stresu je pro celkové zdraví podstatné!

Skvělé důvody, proč se nastěhovat do malebných míst pod horskými vrcholky!

Autor: Michaela Richterová
ZAVŘÍT