S trochou péče změníte svůj balkon k nepoznání

Léto je v plném proudu a to nás láká k tomu, abychom strávili co nejvíce svého volného času venku. Avšak ne vždy se nám chce chodit mezi lidi. Vhodným kompromisem mezi tím, abychom byli na sluníčku a čerstvém vzduchu, ale stále doma, je trávení svého volného času na balkonu. Není nic lepšího, než posedět s dobrou knížkou a osvěžujícím drinkem na balkonu. Co ale dělat, když ten váš nevypadá zrovna reprezentativně?

Rádi byste na svém balkonu trávili mnohem více času než doposud? Bohužel ten váš nevypadá zrovna nejlíp? Žádný strach! S našimi tipy a radami jej proměníte k dokonalosti během několika mála okamžiků. A jak začít?

Nezapomínejte na podlahu

Je podlaha na vašem balkonu v pořádku, jen by snesla trochu víc péče? Pak není na co čekat! Vezměte hadr do ruky a podlahu na svém balkonu pořádně vydrhněte. Pokud chcete trochu změny, můžete na balkon položit dřevěné dlaždice, umělý trávník, ale klidně i venkovní koberec. Záleží dost i na tom, zda vám na balkon prší nebo ne.

Zajistěte si vhodnou ochranu před sluníčkem

Abyste měli dostatečnou ochranu před letními vedry, kupte si slunečník. Jeho montáž je jednoduchá, ochrání vás před tím nejhorším, navíc jej můžete postavit kdekoliv tak, aby vás ochránil – ať už bude slunce svítit zleva nebo zprava. Další možností je pak použití markýzy nebo sluneční plachty.

Trocha soukromí nikdy nikomu neuškodila

Pokud se chcete vyhnout pohledům zvědavých sousedů, zajistěte, aby byl na vašem balkonu dostatek soukromí. Na mezery v zábradlí platí skvěle textilní zástěna nebo rákosová rohož, použít však můžete také rostliny. Jestliže budou vyšší a umístíte je kolem zábradlí balkonu, nikdo na vás neuvidí. Dobře mohou posloužit také závěsné rostliny, využít však můžete i závěs. Jen dbejte na to, aby vám na balkon proudil alespoň nějaký vzduch.

Čtěte také: Grilování není jen otázkou zahrad! Vyberte si správný gril na balkon!

Nezapomínejte na dostatek zeleně a kytek

Téměř na každém balkonu, který je opečovávaný, najdeme dostatek rostlin a květin. Bez nich by to totiž nebylo ono. Pokud chcete, aby vás balkon vyzařoval příjemnou atmosféru, nezapomeňte si nějaké rostlinky pořídit. Víte o tom, že i ve velkém květináči můžete pěstovat třeba zeleninu? Nebo třeba bylinky, které provoní vaši kuchyni?

Sezení je základem všeho

Na balkonu však nesmí chybět ani místo, kam se budete moct pohodlně usadit. Pokud je váš balkon malý, budete muset vybírat tak, aby se vám na něj vše vešlo. Vždy se ale snažte, aby místo, na kterém budete sedět, bylo pohodlné. K čemu vám pak bude balkon s nepohodlnou židlí, na které se vám nebude chtít sedět? Co se materiálů týče, vybírejte z toho, co se vám samotným líbí.

I na detailu záleží

Pokud chcete svůj balkon dotvořit k dokonalosti, můžete si jej vyzdobit za pomoci nejrůznějších dekorací. Můžete si nakoupit LED osvětlení, světelné řetězy, romantickou lucerničku, svíčky, ale také elektrický gril, na kterém si budete moct s přáteli udělat letní oběd nebo večeři. 

Autor: Nikola Zatloukalová
ZAVŘÍT