Sezóna grilování je zahájena! Vyberte vhodný gril na zahradu

Češi grilování milují. Není čemu se divit, vůně ugrilovaného masa a pohoda při posezení s přáteli je k nezaplacení. Časy táboráků, kytar a trempských písní už jsou sice utlačeny nenávratně pryč – nyní se griluje v pohodlí zahrady. Pokud máte starý nevyhovující gril, nebo jeho koupi teprve zvažujete, nechte se inspirovat námi.

Díky popularitě, které grilování u nás má, je trh plný a my máme nepřeberné možnosti si vybrat gril, jaký nám bude maximálně vyhovovat. Co je třeba si promyslet, dříve než vkročíme do obchodu je, jak velký gril si vlastně chceme pořídit.  Pokud jste čtyřčlenná rodina, která si čas od času ugriluje steaky na zahradě, je zbytečné investovat do grilu pro osm lidí. Cena na roztápění velkého grilu by vás mohla rozpálit do běla.

Dalším vodítkem pro výběr bude palivo. Respektive, zda jste zastáncem dřevěného uhlí, elektriky, nebo plynu. Každý gril má něco do sebe. Pojďme se na to tedy kouknout zblízka.

Gril na dřevěné uhlí a brikety

S tímto společníkem si můžete navodit atmosféru táboráků, díky vůni ohně. Je vhodný tedy pouze do venkovních prostor. Jeho roztopení vám zabere více času. Počítejte tak 20 minut, gril se ale rozpálí na vyšší teplotu a maso je tak rychleji udělané. Gril tohoto typu nestojí tolik, ale nezapomínejte si do toho promítnout cenu za uhlí. Nevýhodou může být pro sousedy kouř a pro vás následné čištění grilu od popela a připálenin z grilovací mřížky.

Gril na elektriku

Kompromis mezi příznivci grilu na uhlí a plynem. Je malý, skladný, lehce manipulovatelný. Jeho teplota při grilování je nastavitelná, omyjete ho velice snadno. Nevýhodou je připojení do elektrické sítě a opět jídlo bez nádechu kouře. Nízká cenová dostupnost a následné využití i v uzavřených prostorech, ale jistě promluví do rozhodování.

Gril na plyn

Tento způsob grilování je vyloženě pro pohodáře a ugrilovat si flákotu masa zvládne opravdu každý. Rozpálený gril budete mít odhadem do 10 minut a to bez štiplavého kouře – jedním tlačítkem, bez zapalovače, nebo zápalek. Nevýhodou je mít vždy plnou propan butanovou lahev, pokud tedy plánujete s grilem i cestovat. Výhodou je snadná údržba, rozdělávání. Nevýhodou pro někoho může být, pokrm bez vůně kouře a vyšší pořizovací cena.

Ať už vyberete gril, jaký chcete, myslete na ty krásné chvíle, které díky němu strávíte v kruhu svých nejbližších. Grilování zdar, nazdar.

Autor: redakce BydlimeChytre.cz

Líbí se Vám článek?

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru

Mohlo by Vás zajímat​

ProÚspěch.cz - aktuálně čte 7 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 20 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 34 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 7 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 34 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 7 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 17 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 17 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 34 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 7 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 7 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 20 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 34 lidí
Šokující fakta o lidském mozku

Šokující fakta o lidském mozku

(i)

Lidský mozek je jedním z nejdůležitějších orgánů lidského těla. Tvoří součást centrální nervové soustavy a je to jeho nejsložitější část. Má schopnost přijíma..

doba čtení: 2 minuty Přečíst
BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 17 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 7 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 17 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 28 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 7 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 34 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 7 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 7 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 20 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 7 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 6 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 6 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 7 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 34 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 28 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 34 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 34 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 24 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 28 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 34 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 34 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 34 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 17 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 6 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 6 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 20 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 24 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 7 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 7 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 28 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 34 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 34 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 24 lidí
Interview se Stephenem Kingem

Interview se Stephenem Kingem

(i)

Již téměř půl století děsí Stephen King milióny fanoušků svými knihami po celém světě. Některé z nich se dočkaly svého zfilmování a fenomenálního úspěchu a ji..

doba čtení: 2 minuty Přečíst
GirlWorld.cz - aktuálně čte 34 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 7 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 20 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 7 lidí
Odlehčení těla a mysli

Odlehčení těla a mysli

(i)

Vyšetřete si chvilku jen a jen na sebe. Proč? Je ideální čas na to, abyste hodili za hlavu přebytečná kila, stres z práce a znovu našli harmonii.  Buďte aktiv..

doba čtení: minutu Přečíst
GirlWorld.cz - aktuálně čte 34 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 6 lidí
Boj s hořícím elektromobilem?

Boj s hořícím elektromobilem?

(i)

Hořící elektromobil či hybrid vyžadují od hasičů rozlišný zásah než v případě hořícího konvenčního automobilu. Šup s ním do vody! Elektromobilů a hybridů na s..

doba čtení: minutu Přečíst
CarsMag.cz - aktuálně čte 6 lidí
Volkswagen má zájem o JAC

Volkswagen má zájem o JAC

(i)

Volkswagen spolu s automobilkou JAC již dnes spolupracuje na vývoji elektromobilů. Nyní by rád koupil větší podíl této společnosti. JAC Motors členem VW Group..

doba čtení: minutu Přečíst
Články pro Vás

Notice: Undefined index: viewed_posts in /var/www/bydlimechytre.cz/www/www/wp-content/plugins/m29-relative-posts/relative-posts.php on line 199