Sháníte originální nábytek? Seženete ho na Obyčeji!

Znáte Obyčej? Na Obycej.cz totiž seženete originální nábytek, jaký si jen budete přát, zajímavé, nové či vintage kousky. Prezentují se zde výrobci a návrháři z celé naší republiky a jde opravdu o jedinečnou záležitost.

Projekt Obyčej

K tomu, aby takový projekt vznikl, stačilo, když se dvě mladé slečny, Marta a Tereza rozhodly, že už nejen ony musí být přehlceny nábytkovým stereotypem z velkovýroby a prototypem ratanových židlí. Obyčej vznikl jako platforma pro výrobce ručně dělaného dřevěného nábytku. Když se rozhlédnete po nabídce velkých výrobců nábytku, a pak si projdete různé bazary a antiky, pochopíte přesně, v čem je rozdíl. Buď můžete mít bydlení z katalogu Ikea nebo své vlastní a útulné.

Kombinace a renovace

V bazarech jsou kousky kvalitnější a designově zajímavější. A tak vznikl nápad poskytnout platformu každému, kdo něco vyrábí či renovuje, aby mohl svou tvorbu prezentovat a předat ji dál. Tímto prostorem pro šíření krásných, originálních a kvalitních kousků nábytku se stal web Obycej.cz. Prostřednictvím Obyčeje se snažíme znovu objevovat řemeslo a vyzdvihnout kouzlo originálních kusů nábytku, který vydrží několik generací. Je skvělé vymanit se ze sériové výroby.

Výrobci a zákazníci

Každý zákazník si může vybrat na Obyceji.cz některý z nabízených výrobků, ale také je možné nechat si vysněný kousek nechat vyrobit na zakázku. V současné době web spolupracuje se zhruba 150ti drobnými výrobci. Je skvělé, že tolik lidí vyrábí rukama krásný a kvalitní nábytek a baví je to. Každý výrobce používá odlišné postupy, jiné materiály a má svůj styl. Zakladatelky těší, že se díky jimi založené platformy mohou podílet na úspěchu těchto drobných a originálních řemeslníků.

Někteří lidé nemají jasno v tom, jak by jejich vysněný byt měl přesně vypadat. V takovém případě Marta s Terezou za potencionálním zákazníkem dojedou, aby se seznámily s ním i s jeho bydlením. Přetvářet a designovat interiéry ve stylu Obyčeje jde „holkám“ skvěle a je samotné to moc baví. Zvláště v případech, kdy je na první pohled vidět, jakou má majitel ze změny radost a že se konečně ve svém bydlení začal cítí „jako doma“.

Plány do budoucna

Marta a Tereza by rády otevřely kamenný obchod a/nebo showroom, kde by se výrobky fyzicky představovaly. Budoucnost je vlastně i to, co dělají nyní – staré věci, které už třeba ani neslouží původnímu účelu, se dají skvěle předělat na něco nového a krásného. A jelikož základ zůstává pečlivě připravený minulými řemeslníky, předělané věci mohou bez problémů fungovat dalších mnoho let.

Na web projektu Obyčej se určitě podívejte, pravděpodobně tam najdete výrobek, který vás chytí za srdce!

Autor: Lenka Svobodová
ZAVŘÍT