Skořice se zdaleka nehodí nejen do cukroví či cappuccina. Jak ji doma využít nejen v kuchyni?

Vůni skořice má většina z nás spojenou především se zimním obdobím. Je jedním z koření, které se často přidává do vánočního cukroví. Kromě kuchyně ji ale můžete ve vaší domácnosti využít k množství dalších překvapivých věcí. Použít můžete jak skořicové tyčinky, tak jejich mletou podobu.

Odpuzování molů

Kombinaci skořice a dalšího koření můžete využít k odpuzování šatních molů. Naplňte malý sáček tyčinkami skořice, přidejte jednu polévkovou lžíci kuliček černého pepře a stejné množství celého hřebíčku. Sáček umístěte do zásuvky nebo jej zavěste do skříně. Vaše oblečení bude příjemně vonět a po nezvaných hostech nebude ani památky.

Originální prostírání

Pomocí skořicových tyčinek si můžete během několika sekund vyrobit netradiční slavnostní prostírání. Stačí vyrobit kartičku se jménem pro každou osobu, která se zúčastní vaší oslavy či večírku, a spodní část kartičky zasunout do škvíry ve skořicové tyčince. Snadné, ale zároveň originální a elegantní.

Odstranění oděrek a škrábanců

Pomocí skořice můžete rovněž vymazat různé škrábance, oděrky a rýhy na dřevěném nábytku. Potřete odřené místo špetkou mleté skořice a sledujte, jak zmizí.

Šálek skořicového čaje.
zdroj: freepik.com

Osvěžovač vzduchu

Použijte skořici jako osvěžovač vzduchu v autě. Bylo prokázáno, že vůně skořice zlepšuje bdělost a snižuje úzkost, takže můžete mít méně stresující dojíždění do práce.

Stimulace růstu vlasů

Skořice může pomoci probudit pokožku hlavy a celkově zlepšit růst vlasů. Smíchejte v poměru 1:1 mletou skořici a med a jejich směs naneste na problematická místa na pokožce hlavy. Nechte působit 15 minut a poté si hlavu umyjte jako obvykle.

Léčba plísní

Skořice má antimikrobiální vlastnosti, což z ní dělá skvělý přírodní prostředek proti plísňovým onemocněním, například na nohou. Léčivou lázeň na nohy si jednoduše připravíte povařením deseti skořicových tyčinek ve čtyřech šálcích vody. Směs nechte vychladnout a poté si v ní asi dvacet minut namáčejte nohy. Podle potřeby postup opakujte.

Zklidnění nevolnosti

Antioxidanty obsažené ve skořici mohou při konzumaci v malém množství pomoci zklidnit žaludeční nevolnost. Připravte si jednoduchý „skořicový čaj“ tak, že jednu skořicovou tyčinku budete deset minut vařit v šálku vody.

Zdroj: simplemost.com

Autor: Martina Šťastná
zavřít reklamu