Skvrny na dřevě, otisky na nerezu či žvýkačka ve vlasech. Co vám pomůže? Majonéza!

Mysleli jste si, že majonéza se hodí pouze dochucení hranolek, salátů či marinování masa? Pokud ano, budete překvapeni, že ji lze velmi snadno použít i k mnoha jiným činnostem ve vaší domácnosti. Nejlepší je používat domácí majonézu. Tajemství jejího použití totiž souvisí s jejím složením, především s kombinací olivového oleje, citronu, soli a žloutků.

Skvrny na dřevěných površích

Trápí vás stopy po skleničkách na dřevěném stole nebo zaschlé skvrny po kapkách vody na vaší dřevěné podlaze? Není nic snazšího, než je na několik hodin potřít majonézou a následně povrch otřít suchým jemným hadříkem. Po skvrnách nebude ani památky.

Otisků prstů z nerezu

Nerezové spotřebiče jsou součástí většiny domácností. Jednou z jejich nevýhod oproti klasickým bílým spotřebičům je to, že na nich jsou velmi patrné otisky prstů. Stačí ale na utěrku z mikrovlákna nanést trochu majonézy a po otiscích nebude ani stopy

zdroj: pixabay.com

Těsné prstýnky, cenovky a etikety

Otekly vám v horkém počasí prsty a vy nemůžete sundat prstýnky? Použijte trochu majonézy, olej, který obsahuje, vám pomůže prstýnek z prstu stáhnout. Podobným způsobem můžete majonézu využít také k odstranění nejrůznějších cenovek či etiket a jejich lepkavých zbytků.

Žvýkačka ve vlasech

Přišla za vámi dcerka s tím, že jí kamarádka nalepila do vlasů žvýkačku? Už nemusíte nutně sahat po nůžkách. Stačí, když postižené vlasy potřete trochou majonézy, která žvýkačku změkčí, takže ji pak můžete bezbolestně a bez nůžek odstranit.

Pastelky na stěnách

Malé děti velmi rády malují, bohužel ale často i na místech, kde vám svými obrázky radost neudělají. Typickým příkladem jsou bílé stěny. Stačí ale obrázky potřít trochou majonézy na vlhkém hadříku, nechat chvilku působit a poté setřít.

zdroj: pixabay.com

Předměty ze slonoviny

Zdědili jste po babičce předměty vyrobené z pravé slonoviny? Majonéza vám je pomůže jemně vyčistit a zbavit zažloutnutí. Po vyčistění je stačí přeleštit suchým hadříkem.

Listy pokojových rostlin

Pokojové rostliny dodávají našim domovům příjemnou atmosféru. Pokud vám vadí, že se na jejich listech usazuje prach, nemusíte rostliny vždy odnášet do koupelny pod sprchu. Stačí listy přetřít hadříkem z mikrovlákna s trochou majonézy. Prach bude pryč a listy budou působit lesklejším dojmem.

Spálená kůže či vlasy

V neposlední řadě lze majonézu použít také jako kosmetický přípravek. Pomůže uklidnit pokožku podrážděnou paprsky slunce a vlasům dodá výživu a hydrataci namísto kondicionéru. Stačí majonézu na dvacet minut nanést do vlasů a poté umýt šamponem.

Zdroj: tasteofhome.com

Autor: Martina Šťastná
zavřít reklamu