Světlý a útulný. Přesně takový je tento interiér v přírodních barvách

Byt o rozloze 65 metrů čtverečních, na který se dnes podíváme, se nachází v ruské Moskvě, kde se jeho zařizování ujal talentovaný designer Oleg Mints. Byt je velmi prostorný, útulný a co je hlavní – jedná je o interiér v přírodních barvách.

Interiér v přírodních barvách jako bydlení pro tříčlennou rodinu

V tomto útulném bytě se nachází vše, co by si jeho majitelé mohli přát. Kromě obývacího pokoje, který je zde spojený také s jídelním a kuchyňským koutem, se zde nachází útulná vstupní chodba, ložnice, vkusná koupelna a prostorný dětský pokoj. Zkrátka vše, co by mohla potřebovat typická rodina s jedním dítětem.

Ačkoliv je byt menších rozměrů, nepůsobí nijak stísněně. Vysoké stropy v kombinaci se světlou výmalbou a velkými okny dělají prostor opticky větší. Po vstupu do bytu si můžete všimnout jemné krémové výmalby v kombinaci se vzorovanou dlažbou a bílým nábytkem, který doplňuje velká vestavěná skříň v zelené barvě spolu s rostlinou téže barvy. Za dekoraci zde můžeme považovat zrcadlo se zdobeným rámem, ale i industriální osvětlení, které zde nepůsobí nijak rušivě.

Čtěte také: Nevzhledný dvorek se stal tropickou oázou za pouhých 1000 dolarů

Hnědá, mátová, tyrkysová i šedá barva vládnou tomuto interiéru

Z chodby se můžete volně přesunout do obývacího pokoje, kde vaši pozornost upoutají nejen vysoké stropy, ale také barvy, které prostoru dodávají na pohodové atmosféře. Velká okna jsou jen pomyslnou třešničkou na dortu, která pro tohoto interiéru v přírodních barvách přivádí velké množství přirozeného denního světla. Pohovku v šedé barvě doplňuje malý konferenční stolek na straně, nechybí ani nástěnná skříňka pod televizí. Ta se upíná na stěně s tyrkysovým vzorem.

Protější stěna je vymalována hnědou barvou (ladí s hnědo-šedými závěsy), kde nechybí jak jídelní stůl s designovými židlemi, tak ani příjemná dekorace na stole nebo obraz na stěně. Čeho si můžete všímat po celém bytě, je designové osvětlení, které prostoru dodává na jeho osobitosti. Posledním prvkem v obývací části je knihovna. V prostoru se pak nachází také kuchyňský kout.

Nepřehlédněte: Jak odstranit zápach z myčky?

Ten se skládá z kuchyňské linky v kombinaci mátové a bílé barvy, pracovní deska je ze dřeva stejně jako jídelní stůl. Ačkoliv se jedná o kuchyň menších rozměrů, je zde díky jejímu tvaru dostatek pracovní plochy, ale i úložných prostor. Lednice je zde vestavěná, aby nepůsobila rušivě.

Ložnice je malá, ale velmi útulná

Ložnice rodičů patří k nejmenším pokojům tohoto bytu, přesto je zde vše, co by mohli potřebovat. Vzhledem k velké vestavěné skříni na chodbě zde nebylo třeba uvolňovat místo šatním skříním, takže je zde kromě postele jen komoda na drobnosti, dále pak noční stolky u postele a pohodlný ušák s lampou, kde si mohou manželé v klidu sednout. Bílá výmalba je zde doplněna obkladem, který vypadá jako odhalená tvárnice.

V koupelně se můžete setkat se stejnou dlažbou jako na chodbě, mimo to je zde však i modrý obklad u toalety, další obklad kolem vany a dveří – a aby toho nebylo málo, tak i dřevěný obklad za vanou, která rovněž slouží ke sprchování se. Dětský pokoj je uzpůsoben pro život jednoho dítěte. Kombinace modrých barev a bílého nábytku nechávají spoustu prostoru ke kreativitě dítěte. 

Autorský text | zdroj foto: Instagram/mints.design

Autor: Nikola Zatloukalová
zavřít reklamu