Takto to dopadne, když se při zařizování interiéru stane vaší největší inspirací příroda

Když se Jessica Brigham nastěhovala se svým manželem Christopherem a jejich třemi domácími mazlíčky do tohoto okouzlujícího bungalovu, k dokonalosti mu podle ženy chybělo jediné. A to spousta vzorů a zeleně. I proto se žena rozhodla svůj domov proměnit v městskou džungli. Podívejte se, jak se jí to povedlo.

Rostlin je v domě víc než sto kusů

Tento bungalov pocházející z roku 1934 nelze nemilovat. Jeho nejsilnější stránkou jsou okna, jimiž se do domu dostane opravdu velké množství denního světla. Ženě však na tomto už tak krásném domě něco chybělo – a to se rozhodla změnit. Prostor naplnila odvážnými barvami, nejrůznějšími texturami, ale i živými rostlinami, jichž je v současnosti přes sto kusů. S jistotou můžeme říci, že se jedná o nejzelenější dům v ulici.

Prostor na sebe plynule navazuje

Ať už se podíváte do kuchyně, pracovny nebo do obývacího pokoje, celý dům vás bude nabíjet svojí pozitivní energií. Inspirací pro tento interiér byla láska ženy k rostlinám, zeleni, ale také její láska k odvážným a hravým barvám, vzorům. Nemluvě o jejích kořenech z jižní Kalifornie, kde si Jessica užila zeleně víc než dost – a chtěla ji přenést i do svého nového domova. Za její nejoblíbenější prvky v domě považuje dostatek přirozeného denního světla, ale také to, jak je dům otevřený. Pokoje zde nejsou rozděleny dveřmi, v hlavní části na sebe kuchyň, jídelna i obývací pokoj plynule navazují.

Čtěte také: Nechte se inspirovat hitem v podobě kulatých konferenčních stolků

Interiér, kde vládne příroda

V celém domě si můžeme všimnout velmi příjemné kombinace zelené barvy s hnědou, načež jsou obě barvy přírodní. Nechybí však ani hnědá barva v podobě dřevěného nábytku. Aby interiér nepůsobil příliš tmavě, jsou stěny vymalovány bílou barvou. V každém pokoji se pak můžeme setkat s velkým množstvím zeleně. Můžeme jen hádat, kolik péče se jí musí pravidelně věnovat.

zdroj: Instagram/Jessica Brigham

Obývací pokoj působí jako přehlídka barev

Zaujmout nás může například obývací pokoj, který je přehlídkou pohody a barev. Sametová modrá pohovka je doplněna dvěma křesly v pastelově růžové barvě, nechybí ani kontrastní žlutá římsa u krbu, jehož obklad je nenápadně bílý – stejně jako výmalba. Kromě spousty zeleně si zde můžete všimnout například dekorace ve formě poměrně extravagantního obrazu. Na stěnách na druhé straně pokoje si můžeme povšimnout nejen dalších obrazů, ale také police ve výklenku, kde se žlutá barva, jíž najdeme na krbové římse, opakuje.

zdroj: Instagram/Jessica Brigham

Nepřehlédněte: Jak na správné pověšení obrazů? Držte se těchto rad

Zeleň v kuchyni nahrazuje barva

V kuchyni je nedostatek zeleně (i když ta se tu také v menší míře nachází) vynahrazen krásnou modro-zelenou barvou kuchyňské linky, která je doplněna bílou pracovní deskou. Nechybí ani stylové barové židle nebo lustr se zlatými detaily. Stejně jako v jiných pokojích tohoto domu, i v ložnici si můžeme všimnout zeleně spolu se starožitnou šatní skříní, kterou zdobí nejen příjemné ornamenty, ale také oválná zrcadla.

zdroj: Instagram/Jessica Brigham

Jídelna je zařízena prakticky, usadit se zde může až šest stolovníků. Pozornost zde upoutá stěna, která si do tří čtvrtin obložena bílým dřevem, avšak její poslední část je vydekorovaná růžovo-zelenou tapetou se vzorem.

zdroj: Instagram/Jessica Brigham

Autor: Nikola Zatloukalová
zavřít reklamu