Tipy a triky, jak se zbavit zápachu v lednici

Otevřete dveře lednice a zápach, který se nedá dýchat, se na vás vyvalí ve velkém? Také si už roky lámete hlavu nad tím, jak se ho zbavit a nekonzumovat dort s vůní anglické slaniny? Přinášíme vám 5 +1 jednoduchých tipů a triků, jak se jednou provždy zápachu v lednici zbavit.

Pravidelný režim nad zlato

Ano, my víme. Každý týden, luxování, vytírání, setřít prach, sem tam umýt okna. Opravdu zaručená metoda, jak sprovodit zápach v lednice ze světa, však spočívá v přidání čištění lednice do pravidelného týdenního to-do listu. Každou neděli lednici vystěhujte, setřete mokrým hadříkem a následně řádně vysušte. Nezapomeňte se podívat i na šuplíky na ovoce a zeleninu, které rády zanechávají silné pachové stopy.

Čtěte také: Jak zajistit, aby byl váš dům bezpečný pro děti

Nechte roztát ledy

Tání ledovců je sice klimatický problém, nicméně rozmrazení vašich kostek ledu do drinků si můžete jednou za měsíc dovolit bez větších následků na životní prostředí! A proč? Zápach z lednice se velmi rád přenáší i do mrazáku, kde se usazuje právě v tvořítkách na led, které onen nepříjemný puch velmi rádi pojímají a dlouho uchovávají. Proto se doporučuje jejich pravidelné čištění, popřípadě raději i dezinfekce.

Správné skladování je alfou a omegou

Díky tomuto triku se nejen zbavíte nepříjemného zápachu, ale uděláte si v lednici i krásný pořádek. Vždy budete přesně vědět, kam sáhnout! Jak se vám tento zázrak povede? Jedná se o jednoduchý fígl! Stačí nakoupit dózy na potraviny, které mohou za puch nejvíce – většinou se jedná o netrvanlivé potraviny, jako jsou sýry, uzeniny, zelenina či zbytky od večeře. Nechce-li se vám investovat do množství krabiček, alespoň jídlo pečlivě zabalte do potravinářské fólie, kterou bez problémů seženete v jakémkoliv supermarketu.

Předcházejte zápachu

Prevence hraje důležitou roli nejen v našem zdraví. Velký a osvědčený pomocník v boji se zapáchající lednicí je jednoduchá přísada, kterou najde v kuchyni každá správná hospodyňka – jedlá soda! Mezi její vlastnosti totiž patří i absorpce nejrůznějších pachů. Stačí ji nasypat na misku a tu vložit na noc do lednice. Jestliže se zápach opravdu nedá vydržet, vystěhujte lednici, vypněte ji ze zásuvky, vložte jedlou sodu minimálně na 24 hodin (ale raději na více) a nechte otevřenými dveřmi větrat. Doporučujeme se na nezbytně nutnou dobu uchýlit do azylu k sousedům, kterým lednice šlape jako hodinky.

Nepřehlédněte: Originální dětské kasičky: Zvládnete je vyrobit i sami!

Maso a mléčné výrobky

K dalším tipům, jak předcházet zápachu v lednici, patří rady pro správné skladování jednotlivých potravin. Existuje několik základních pravidel, které nepříjemný puch zásadně omezí. Zaprvé – maso skladujte zásadně v zásuvce, kterou pro něj speciálně vyhradíte. Za žádných okolností ho nenechte jen tak volně povalovat mezi jogurtem a šlehačkou! Zabráníte tak odkapávání šťávy a tím i například barvení polic.

Druhý bod se týká teplých zbytků, které si uchováváte na horší časy. Jakmile vložíte ještě teplé jídlo například vedle studeného masa či mléka, to okamžitě přebere kus tepla. Zpět na nižší teplotu se bude dostávat jen velmi pomalu a může se vytvořit právě onen nepříjemný puch.

Jestliže jste již vše vyzkoušeli, ale stále se se zapáchající lednicí trápíte, nezbývá, než zavolat fundovaného technika, aby se podíval na větrání a izolaci. Problém bude asi větší, než se zdá.

Ale nechceme vás strašit! Pro začátek vyzkoušejte tyto triky!

Autorský text

Autor: Nikola Zatloukalová
zavřít reklamu