Tipy jak snadno a rychle vyčistit žaluzie – půjde to rychleji, než myslíte

Přidat na Seznam.cz

Zaprášené a špinavé žaluzie – věčný boj každé hospodyňky. Prach se na ně lepí jako vosy na bonbon, a přitom čištění zabere spousty času. Poradíme vám, jak vyčistit žaluzie efektivně a hlavně rychle – s našimi tipy to bude hračka.


Vezměte si na pomoc vysavač

Když budete žaluzie udržovat pravidelně – a zbavíte je tak prachu, nebude zůstávat a zažírat se. Nemusíte ale každý týden přejíždět pracně žaluzii po žaluzii a utírat je – povolejte si na pomoc vysavač. Musíte sice postupovat opatrně, abyste žaluzie neponičili a nepolámali, ale pokud si nastavíte vysavač na ten nejnižší sací výkon – půjde to jako po másle. K vysávání žaluzií použijte nástavec na čalouněný nábytek a šetrně z nich vysajte všechen prach.

Šikovné držáky s prachovkou

Často si při utírání žaluzií pomáháme tím, že je stíráme odshora dolů, když jsou zatažené. To sice ušetří čas i práci, ale neodstraní všechny nečistoty z celé žaluzie. Pokud vás nebaví brát postupně každou žaluzii zvlášť – pořiďte si skvělé držáky na žaluzie s prachovkou. Padnou přesně do ruky, jsou uzpůsobeny tak, že najednou setřou i několik řádků žaluzií – od dvou až po šest. Navíc jdou návleky sundat a následně oprat v pračce a použít tak znovu a znovu. Hodí se pro suché i mokré mytí.

Staré rukavice a ponožky nevyhazujte

Práci si můžete usnadnit i velmi jednoduchým trikem. Vyhrabejte doma ve skříni staré rukavice nebo ponožky, navlečte si je na ruku a žaluzie setřete s nimi. S rukavicemi zvládnete také více žaluzií najednou, dají se prát nebo rovnou vyhodit. Můžete žaluzie otřít jak nasucho, tak namokro – teplou vodou se saponátem. Dají se zakoupit i speciální rukavice na mytí žaluzií za pár korun v obchodě – poté, co dojdou domácí zásoby.

Uvidíte, že od teď už bude i mytí žaluzií snadnou záležitostí, která vám zabere jen pár minut.

Autor: Michaela R.

#kvíz Vyhodnocení |

👌 Skvěle! Všechny odpovědi máte správně.

Líbí se Vám článek?

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru

Mohlo by Vás zajímat​

Články pro Vás

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VARIETY STYLE s.r.o.