Tipy na nenáročné rostliny, jejichž pěstování zvládne každý

Nejrůznější pokojové rostliny jsou často jednou z věcí, které dodávají našemu domovu jeho útulnost i atmosféru. Většina z nás by tak ráda měla doma hned několik krásných a zdravých rostlin, pokud možno navíc pravidelně kvetoucích. Mnoho z nás si tak domů nosí orchideje a další podobné rostliny s nadějí, že se jim u nás bude dařit. Bohužel mnoho rostlin je poměrně náročných na vhodné podmínky i péči. Existují ale i takové, které tak zvaně vydrží všechno. Které to jsou?

Pestrobarevná fialka

Jedna z nejznámějších pokojových rostlin. Určitě si na ni pamatuje ze svého dětství, před několika desetiletími je měl doma každý. Její fialové, vínové, růžové či bílé květy oživí každou domácnost. Pokud dáte fialce dostatek světla, ale pozor, nemá ráda přímé slunce, a vláhy, pokvete vám téměř celoročně. Mimochodem jistě si vzpomínáte na to, že vám maminka či babička vždy říkaly, že fialky se musí zalévat pouze zespodu neboli do misky pod nimi. Ve skutečnosti to ale není pravda, lze je zalévat i klasicky do hlíny, jen buďte opatrní, abyste zbytečně nepolévali i spodní listy. Následně by se na nich mohly vytvořit skvrny.

Prospěšný zelenec

Kdo by neznal tuto jednoduchou rostlinu, kterou jste ještě před několika málo lety našli téměř každé školní třídě či kanceláři. Důvodem jejího umístění bylo nejen to, že svou příjemnou zelenkou barvou okolní prostředí zpříjemnila, ale také to, že má velmi dobré schopnosti odstranit ze vzduchu oxid uhličitý a další rozmanité škodlivé látky. Rostlinu stačí jen pravidelně zalévat.

Suchomilná tlustice

V případě, že pravidelně zapomínáte na zalévání nebo jste například často mimo domov, pořiďte si tlustici. Této rostlince s tuhými zelenými listy, která svou strukturou připomíná malý stromek, totiž bohatě stačí zalití jednou měsíčně. Kromě toho vás na nutnost zalití dokonce i sama upozorní tím, že svraští své listy.

Exotická dracéna

Další velmi nenáročnou „pokojovkou“ je dracéna. Jedná se o rostlinu exotického původu, kterou můžete sehnat v několika barevných variantách. Kromě klasicky zelených listů tak můžete vidět i dracény s listy červenohnědými nebo bíle ohraničenými. Z hlediska světla, tepla ani zalévání nemá tato rostlina žádné specifické požadavky, spokojí se se vším, jediné, co se nedoporučuje, je její umístění do průvanu. Průvan má totiž negativní vliv na její listy, které následně žloutnou a padají.

Zdroj: goodhousekeeping.com

Autor: Martina Šťastná
zavřít reklamu