Trápí vás nekvalitní spánek? Možná nemáte pro spaní ideální prostředí, ani atmosféru

Všichni budete souhlasit s tím, že postel je takovým lidským pelíškem, ve kterém bychom se měli cítit bezpečně a komfortně. Postele bývají často pokryté jemnými bavlněnými prostěradly a načechranými polštáři. Přesto se může stát, že nebudete kvalitně spát. Budete se divit, ale často za to může atmosféra, a ne zařízení ložnice. Jak tedy docílit klidnějšího a delšího spánku?

Přizpůsobte si barvy

Pokud vás trápí otázka, jaká barva by vás měla obklopovat v ložnici, tak máme jednoduchou odpověď – je to modrá. Ta má totiž uklidňující účinky jak na psychiku, tak na srdeční puls a zároveň snižuje rytmus dýchání. Pozor ale, abyste to s modrou nepřehnali! Příliš mnoho této barva může paradoxně vyvolat deprese.

Pokud nejste fanouškem modré barvy, snažte se kombinovat bílou a pastelovou barvu. Nemusíte jimi zrovna vymalovat zdi, bohatě stačí i veselé ložní prádlo, závěsy a další doplňky ve vaší spánkové svatyni.

V ložnici to vždy musí vonět

Pro kvalitní spánek je důležitý nejenom čerstvý vzduch, ale také ta správná vůně. Chutné parfémy umožňují poklidné a hluboké dýchání, což samozřejmě odstraňuje jakékoliv rozptýlení a úzkost. Éterické oleje můžete aplikovat jak formou kapek přímo do nosních dírek, tak i ve formě osvěžovače nebo spreje na polštář. Na druhou stranu by vůně neměla být příliš štiplavá, aby vás ve spánku nerušila.

Čím víc hebkých polštářů, tím lépe

V posteli se bezpochyby musíte cítit pohodlně, jinak by nikdo z vás nespal spokojeně. Proto byste měli mít kvalitní matraci s načechranými polštáři a peřinou z opravdu dobrých materiálů. Někdo má radši klasické peří, a někdo zase moderní pěnové polštáře přizpůsobující se lidskému tělu. Finální volba je na vás, avšak pamatujte si, že právě v posteli byste měli mít ten největší komfort.

Jestliže máte problémy se spánkem, pak se zamyslete nad našimi radami. Zkuste jednu z nich využít a uvidíte, že se vám bude hned spát o něco lépe.

Autor: Katka Procházková
zavřít reklamu