Triky, jak odstranit prach z těžko přístupných míst

Utírání prachu nepatří mezi nejoblíbenější domácí práce. Mnoho z nás tak často prachovkou „přejede“ jen ta nejvíce viditelná místa, protože důkladné odstranění prachu ze všech zákoutí a dekorací v naší domácnosti vyžaduje poměrně velké množství času i energie. S našimi triky a tipy můžete prach snadno a lehce odstranit i z těchto míst a předmětů.

Žaluzie a kleště

Ruční oprašování každé lamely okenních žaluzií trvá věčnost. Tento proces můžete velmi urychlit použitím kuchyňských kleští. Okraje kleští omotejte čistou utěrkou z mikrovlákna a zajistěte je gumičkami. Pak už stačí jen kleště vložit mezi lamely žaluzií a přejíždět po jejich povrchu. Jedním pohybem zbavíte prachu hned několik lamel najednou.

Váleček a stínítka lamp

Oprašování stínidel lamp může být složité, protože tradiční prachovky mají na látkových površích problémy. Vezměte si na pomoc lepicí váleček určený k odstraňování nečistot z oblečení. Vaše stínidla budou za pár sekund bez špíny a prachu.

Malé prostory či předměty a štětečky

Tradiční prachovky nejsou vhodné k odstraňování prachu z menších zákoutí či dekorativních předmětů. Namísto toho použijte různé štětce či štětečky na malování či v případě velmi malých předmětů kosmetické štětečky, které se dostanou snadno i do úzkých prostor.

Pravítko a úzké prostory

V malých prostorech pod spotřebiči, mezi nimi či v okolí různých mřížek se dokáže zachytit překvapivé množství prachu. Naštěstí existuje jednoduché řešení, jak prach rychle a snadno odstranit. Čistou utěrku z mikrovlákna omotejte kolem pravítka a i do stísněných, úzkých míst se takto bez problémů dostanete.  

Koště a rohy

Nasahejte po koštěti až tehdy, když v rohu místnosti uvidíte pavučinu. Pravidelné používání koštěte na rohy a stěny pomůže zamezit i zachycování prachu.

Chléb a oprašování obrazů

Může to znít zvláštně, ale kousek toustového chleba může pomoci jemně oprášit citlivé povrchy, jako jsou obrazy a fotografie. Chléb zachytí prach, aniž by zanechal zbytky nebo poškrábal povrch.

Elektronika a kávové filtry

Kávový filtr se překvapivě skvěle hodí k utírání prachu z obrazovek televizorů, notebooků či tabletů. Kávové filtry jsou dostatečně měkké, aby nezpůsobily poškrábání, a skvěle se na ně zachytávají nečistoty a prach.

Majonéza a umělé rostliny

Máte doma kromě živých rostlin i umělé? Pokud ano, čistotu a lesk jim můžete snadno vrátit pomocí majonézy. Naneste malé množství na měkký hadřík a otřete jím listy umělé rostliny. Vaše umělé rostliny budou vypadat jako nové.

Zdroj: onegoodthingbyjillee.com

Autor: Martina Šťastná
zavřít reklamu