Triky s fénem aneb kromě vlasů ho lze použít i na samolepky, prach, máslo či boty

Používáte fén pouze k sušení vlasů? Škoda, využíváte totiž jen zlomek jeho potenciálu. Jeho pomoc totiž oceníte například při vaření, úklidu či přebalování vašeho potomka. V neposlední řadě jím uděláte radost i vašemu psímu miláčkovi.

Pomocník v kuchyni

Pomocí fénu dodáte domácím dortům lesklý, profesionální vzhled. Stačí foukat teplý vzduch na polevu, dokud nezačne vypadat leskle, a pak ji nechat vychladnout. Zapomněli jste před pečením vyndat z ledničky máslo, aby získalo pokojovou teplotu? Použijte k jeho rychlému změkčení fén. Fénem rovněž snadno oddělíte slepené či přilepené věci ve vašem mrazáku. Foukejte na ně ale teplý vzduch jen tak dlouho, aby se rozlepily.

Sůl, pepř a další koření mohou snadno tvořit hrudky, pokud jsou vloženy do kořenek či mlýnků, které nejsou zcela suché. Až budete příště mýt solničku a pepřenku, použijte fén, abyste se ujistili, že jsou zcela suché, než je znovu naplníte.

Pomocník při odstraňování samolepek, štítků, náplastí i vosku

Teplý vzduch z fénu pomůže snadno odstranit rozmanité štítky, samolepky a další přilepené věci. Teplo uvolní lepidlo a usnadní odstranění samolepky. Stejným způsobem můžete fén použít také k odstranění náplastí, aby strhávání, například pro děti, nebylo tak nepříjemné a bolestivé. Stačí na náplast několik sekund foukat, aby se lepidlo zahřálo.

Pomocí fénu změkčíte též případný rozlitý vosk ze svíček a usnadníte si jeho úklid. V neposlední řadě ho lze použít také při odstraňování stop po voskových pastelkách vašich dětí ze stěn a jiných povrchů. Zahřátí usnadní jejich setření.

Pomocník při úklidu domácnosti

Máte doma velké množství malých předmětů, na kterých se usazuje prach, a nechce se vám je utírat jeden po druhém pomocí štětečku? Nastavte fén na studený vzduch a prach z předmětů jednoduše vyfoukejte. Jakmile se usadí na podlaze nebo jiném povrchu, setřete ho prachovkou nebo vysajte. Teplo z fénu může též pomoci vysušit a odstranit kruhy od vody z dřevěného nábytku, například po zalévání.

Pomocník při sušení tlapek i nahřívání a sušení rozmanitých věcí

Mokré tlapky našeho miláčka po návratu z procházky v dešti či sněhu už nebudou problém. Vysušte mu je během chvilky teplým fénem. Vlézt v zimě do studené postele může být utrpení. Použijte fén na vlasy a před spaním si jím nahřejte povlečení. V nouzi použijte fén k rychlému sušení malých kusů oblečení, které nestihly uschnout dříve, než je potřebujete, typicky například ponožky.

U dětí, které jsou náchylné k opruzeninám, může fén pomoci udržet vaše dítě v suchu a pohodlí. Při výměně plenky použijte chladné nastavení fénu, abyste zajistili, že je zadeček zcela suchý, než nasadíte plenku novou.

Pomocník se špatně padnoucími botami či brýlemi

Máte pocit, že se vaše oblíbené boty nějak zmenšily a zdají se vám příliš těsné? Natáhněte si co nejtlustší ponožky, obujte si boty a pak na ně několik minut foukejte fénem, abyste je roztáhli. Podobně vám fén pomůže v případě špatně padnoucích slunečních brýlí, které vás tlačí nebo vám sklouzávají. Zahřejte plastové nožičky slunečních brýlí fénem, aby byly poddajnější, a pak je podle potřeby jemně ohněte dovnitř nebo ven.

Zdroj: onegoodthingbyjillee.com

Autor: Martina Šťastná
zavřít reklamu