Triky, s nimiž zařídíte i tu nejmenší ložnici

Chtěli byste, aby na vás vaše ložnice působila příjemným a útulným dojmem, ale nemáte prostoru nazbyt? Žádný problém. I malý prostor, když jej zařídíte vkusně, se může stát místem, kam se budete rádi vracet. A o tom, jak toho dosáhnout, vám dnes řekneme.

Začněte u vhodných barev

Jako první byste se měli zamyslet nad samotnými barvami, v nichž bude vaše ložnice zařízena. Právě barvy jsou tím, co dokáže pokoj opticky zvětšit či zmenšit. Vzhledem k tomu, že pracujete s malým prostorem, měli byste sázet na světlejší barvy, ideální jsou přírodní tóny. Nejen, že působí uklidňujícím dojmem, ale také vaší ložnici dodají teplo a světlo. Chybu samozřejmě neuděláte ani v případě, kdy bude výmalba bílá.

Čtěte také: Mlsání vašich domácích mazlíčků. Čemu byste se měli vyhnout?

Zdroj: unsplash.com

Pohrajte si s osvětlením

Možná si myslíte, že osvětlení je detailem, na kterém až tolik nezáleží. Opak je však pravdou. V ložnici byste měli mít hned několik typů svítidel, které prostor nejen dobře prosvětlí, ale také příjemně oživí. Kromě centrálního osvětlení ve formě stropního svítidla by ve vaší ložnici neměly chybět ani lampičky u nočního stolku. Pokud žijete v opravdu malých prostorách, můžete tyto lampičky namontovat na stěnu. Řešením mohou být také závěsná svítidla. Pokud chcete osvětlit také samotnou postel, můžete to udělat za pomoci LED pásek.

Zdroj: unsplash.com

Nezapomínejte na postel

Základem každé ložnice je kvalitní postel. Jak ale vybrat postel, která bude prostorná, kvalitní, ale současně nezabere celou místnost? Pokud řešíte spaní v garsonce, bude nejlepším řešením poohlédnout se po kvalitní pohovce určené ke každodennímu spaní. Součástí takových pohovek je matrace k tomu určená. Další možností je sklopná postel, která je během dne „zavřená ve skříni“. Pokud máte v bytě naopak vysoké stropy, můžete si postel postavit nahoře a prostor pod ní využít jinak.

Zdroj: unsplash.com

A co nábytek?

Pokud máte tu možnost, nábytek si nechte vyrobit na míru. Budete tak moc využít prostor na maximum. Naopak se vyhněte masivním kusům nábytku, které se sice vyznačují vysokou kvalitou a dlouhou životností, ale také většími rozměry. Za ideál se považují vysoké a štíhlé skříně. Když nemůžete skladovat své věci do šířky, využijte prostor do výšky. Pokud zvolíte nábytek ve světlých barvách a pokryjete s ním jednu celou stěnu, bude pokoj vypadat vzdušněji, než kdybyste jej rozmístili do prostoru.

Nepřehlédněte: Jak se zbavit cigaretového kouře doma?

I dekorace vám mohou pomoci

Stejně jako barvy, tak i dekorace vám mohou pomoci oklamat váš zrak a prostor zvětšit alespoň opticky. Tím, že na stěny pověsíte obrazy o něco výše, než je obvyklé, budou stropy vypadat opticky vyšší. Zrcadlo zase zvětší prostor jako takový. Jen se v něm nesmí odrážet nepořádek, jinak byste dosáhli opačného efektu. Rovněž byste se na něm neměli vidět ve chvíli, kdy ležíte v posteli.

Autor: Nikola Zatloukalová
if (show_sssp) { document.querySelector(".fb-comments").remove(); }
zavřít reklamu