U chytré garáže si můžete odpustit obavy, zda jste ji před odjezdem uzamkli. Inteligentní garáž se nejen o to postará sama!

Chytrá garáž vám pomůže odstranit obavy, zda jste ji před odjezdem zamkli, už z dálky se při vašem návratu otevře, je mnohem lépe zabezpečena proti vniknutí nežádoucích osob a umí toho ještě víc, záleží na tom, jak si ji nastavíte.

Začněte dálkovým otvíračem garážových vrat

Dálkový otvírač garáže vám přinese hodně klidu. Zda jste zamkli, zjistíte pouhou kontrolou přes mobil. Nezamkli jste? Nevadí, udělejte to přes telefon hned teď! Jen mějte na paměti, že z bezpečnostních důvodů vám většina otvíračů garáže nedovolí otevřít je hlasem. Některé inteligentní reproduktory mohou identifikovat hlasové příkazy i přes zavřené okno, takže by toho mohl potencionální zloděj snadno využít.

 

Dvě základní možnosti

Chytrý otvírač garážových vrat můžete přidat do svého stávajícího otvírače nebo jej celý vyměnit. Přidání chytrého zařízení do stávajícího je snazší a levnější. Jestli chcete i tišší pohon vrat či nějakou další funkci, vyměňte zařízení celé. Většina inteligentních otvíračů pracuje tak, že na vrata umístíte snímač, který měří aktuální náklon nebo zaměří laser, který zasáhne dveře. Cena a možnost připojení k dalším chytrým prvkům vaší domácnosti závisí na vašich požadavcích a na konkrétním výrobci.

Přidejte inteligentní zámek

Ať už je vaše garáž připojena k domu či nikoliv, z inteligentního zámku můžete těžit vždy. Chytré zámky nejen že garáž zavřou a otevřou při vašem příjezdu a odjezdu, ale můžete je naprogramovat, aby garáž zamkly vždy večer a ráno ji v určitou dobu zase odemkly. A také nemusíte s sebou nosit tolik kovových klíčů. V každém případě díky inteligentním zámkům značně omezíte možnost, že by vám do ní vnikl někdo cizí.

Kdo je tam?

Zkombinujte kameru se senzorem. Kamerový a senzorový systém vám pomohou zjistit, zda jsou garážová vrata zavřená pomocí infračerveného senzoru. Okamžitě vás budou informovat, kdykoli někdo vstoupí do garáže nebo se k tomu chystá. Senzor detekuje jakýkoli pohyb. A můžete připojit i kameru, která bude nahrávat, co se děje, jakmile se spustí senzor. Můžete si předplatit službu pro inteligentní upozornění a také upozornění na známé tváře. Pokud si ale stále nejste jisti, zda jste garáž zavřeli, kamera vám dodá další potvrzení.

Omezení spotřeby elektřiny

K omezení spotřeby elektrické energie využijte inteligentní zástrčky a chytrá světla. Některé otvírače garáže umí vypnout světlo zároveň s uzavřením garáže. A jestliže garáž využíváte i jako dílnu, ani si možná neuvědomujete, kolik energie se v garáži spotřebuje. K úspoře je vhodné využít inteligentního osvětlení a inteligentních zásuvek.

S čím tedy začít? Rozmyslete si, co vaše garáž nutně potřebuje a začněte u toho. Ostatní chytré doplňky můžete pořizovat postupně, podle jejich finanční náročnosti a vaší potřebě změn v garáži!

Autor: Martin Liška
if (show_sssp) { document.querySelector(".fb-comments").remove(); }
zavřít reklamu