Uklízíte svůj byt pravidelně? Určitě jste zapomněli vyčistit tato místa

Určitě se mezi vámi nachází ty hospodyně, které úzkostlivě dbají na čistotu domácnosti. Na tom není nic špatného, ale jak se říká, nic by se nemělo přehánět. Výzkumy dokázaly, že až 68 procent všech lidí dbá na to, aby byl jejich byt dokonale čistý.

Pokud jste se ale doteď všichni vymlouvali, že nemáte na úklid čas, můžete se do něj ihned pustit. Dejte si ovšem pozor na následující místa, která jsou při úklidu neprávem zanedbávaná.

Myčka na nádobí

Nelze určitě očekávat, že špinavá myčka bude generovat naprosto čisté talíře a další nádobí. Přitom právě na vyčištění myčky mnoho hospodyněk zapomíná. Čistota nádobí je však zásadní nejenom pro kvalitu jídla, ale také pro vaše zdraví. Určitě nechcete jíst z talíře, na kterém jsou měsíc staré usazeniny. Proto alespoň jednou za měsíc proveďte čisticí proces s bílým octem.

Ovladač od televize

Možná si budete říkat, proč byste měli čistit ovladač od televize, když na něm žádné nečistoty nejsou. Právě na ovladači je však obrovské množství bakterií, protože na něj sahají všichni z domácnosti. Není proto výjimkou, že se na dálkovém ovládání usadí mastnota, drobky nebo prach. Proto byste veškeré předměty, na které se více sahá, měli čistit i několikrát za týden. Stačí použít obyčejné dezinfekční prostředky, a v tom nejhorším případě i obyčejnou vodu s Jarem.

Košťata i mopy

Ušpiněné nástroje na čištění domácnosti jsou přeci absolutně nesmyslné. Jak chcete vyčistit svou domácnost, když máte na koštěti tunu nečistot a váš mop už dávno není tak bílý, jako když jste si ho koupili? Pokud pravidelně uklízíte domácnost, neměli byste zapomenout ani na koště a mop. Stačí, když je občas namočíte do vody smíchané s bělicím prostředkem, který se postará o jejich vyčištění. Před prvním použitím se pouze ujistěte, že jsou suché.

Až budete příště uklízet váš byt, nezapomeňte na myčku na nádobí a dálkové ovladače. Přeci nechcete položit umaštěný ovladač na vyčištěný stoleček v obývacím pokoji?

Autor: Bára Králová
ZAVŘÍT