Úrazy v dětském pokojíčku? Poradíme, jak minimalizovat riziko

Vytvořili jste pro vaše dítko krásný designový pokoj, ve kterém si bude hrát a trávit spoustu času. Projděte si s námi seznam věcí, na kterých se nejčastěji chybuje, a stávají se úrazy. Je přeci každému jasné, že nemůže dítě hlídat nonstop.

Dětský postýlka pro pohodlné spaní

Postel je základ. Dítě v ní tráví na začátku svého života podstatnou část  času a měla by být zkonstruovaná tak, aby v ní mohlo být bez dozoru. Je třeba dát si, ale pozor při výběru a zaměřit se pár detailů. Mezery ohrádky musí být spíše užší. Nechceme, aby se dítě zaklínilo ve snaze z postýlky uniknout, nebo aby bylo schopné mezerou propadnout.

Postýlka by měla být dostatečně hluboká a široká, aby zde mělo dítě dostatek prostoru se různě během spánku otáčet a pohybovat. Postel by neměla být příliš vysoká, aby nehrozilo riziko pádu z ní. Na okraje postele můžeme dát molitanové zábrany, aby nedošlo k úderu do hlavy, nebo zda zavěsíme různé kapsáře, kde můžeme uschovat oblíbené hračky, nebo pyžamo. Všechny provázky, ozdobné mašle, nebo kanýry by neměly být delší než 30 centimetrů.

Překrásné, ale nevhodné hračky

Je třeba při koupi hraček, vybírat přepečlivě. Čas od času projít i starší hračky, zda se u nich neuvolňují například knoflíky nebo jiné komponenty, které by dítě mohlo vdechnout a sníst. Občas je dobré některé hračky zredukovat, poslat dál a poškozené vyhodit.

Zásuvky u komod a elektrické zásuvky

Ujistěte se, že všechny, ale opravdu všechny elektrické zásuvky mají chránič! Zásuvky komod jsou opatřené pojistkou pro otevření. Děti jsou vynalézavé a dokážou si z otevřených zásuvek postavit schody a dostat se tak i do horní části nábytku, kdy by na sebe mohly strhnout například lampičku, květinu.

Zajištění oken a rohů

Je nezbytné, aby vše v okolí okna nešlo použít jako schody k němu. Raději v každém případě okna opatřete pojistkou proti otevření. Nikdy nenechávejte otevřené okno dokořán a dítě bez dozoru. Pokud přeci jen některý kus nábytku má ostrý roh, nalepte na něj chránič.

Používejte protiskluzové předložky, aby na nich nemohlo dojít při běhu k pádu. Překontrolujte, že se nedostanou k žádné elektroinstalaci – například, že lampa nelze svrhnout. Jedná se o prostor, kde se vy a vaše dítě musí cítit bezpečně.

Autor: redakce BydlimeChytre.cz

Líbí se Vám článek?

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru

Mohlo by Vás zajímat​

BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 24 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 11 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 11 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 28 lidí
Volkswagen má zájem o JAC

Volkswagen má zájem o JAC

(i)

Volkswagen spolu s automobilkou JAC již dnes spolupracuje na vývoji elektromobilů. Nyní by rád koupil větší podíl této společnosti. JAC Motors členem VW Group..

doba čtení: minutu Přečíst
StoryMag.cz - aktuálně čte 21 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 28 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 28 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 11 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 11 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 18 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 21 lidí
Šokující fakta o lidském mozku

Šokující fakta o lidském mozku

(i)

Lidský mozek je jedním z nejdůležitějších orgánů lidského těla. Tvoří součást centrální nervové soustavy a je to jeho nejsložitější část. Má schopnost přijíma..

doba čtení: 2 minuty Přečíst
ZdraveRady.cz - aktuálně čte 10 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 28 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 24 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 24 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 28 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 11 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 24 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 18 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 21 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 11 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 11 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 10 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 27 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 27 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 28 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 11 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 21 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 27 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 10 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 11 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 11 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 28 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 27 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 10 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 11 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 27 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 11 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 27 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 27 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 28 lidí
Boj s hořícím elektromobilem?

Boj s hořícím elektromobilem?

(i)

Hořící elektromobil či hybrid vyžadují od hasičů rozlišný zásah než v případě hořícího konvenčního automobilu. Šup s ním do vody! Elektromobilů a hybridů na s..

doba čtení: minutu Přečíst
CarsMag.cz - aktuálně čte 28 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 11 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 21 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 27 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 11 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 18 lidí
Interview se Stephenem Kingem

Interview se Stephenem Kingem

(i)

Již téměř půl století děsí Stephen King milióny fanoušků svými knihami po celém světě. Některé z nich se dočkaly svého zfilmování a fenomenálního úspěchu a ji..

doba čtení: 2 minuty Přečíst
BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 24 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 27 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 28 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 27 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 10 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 11 lidí
Odlehčení těla a mysli

Odlehčení těla a mysli

(i)

Vyšetřete si chvilku jen a jen na sebe. Proč? Je ideální čas na to, abyste hodili za hlavu přebytečná kila, stres z práce a znovu našli harmonii.  Buďte aktiv..

doba čtení: minutu Přečíst
Články pro Vás

Notice: Undefined index: viewed_posts in /var/www/bydlimechytre.cz/www/www/wp-content/plugins/m29-relative-posts/relative-posts.php on line 199