Útulná chalupa o pouhých 60ti metrech čtverečních jako oáza klidu

Cape Cod je mys ležící v nejvýchodnější části státu Massachusetts na severovýchodě Spojených států Amerických. Mnoho lidí by tady chtělo žít, avšak možnosti bydlení jsou zde velice omezené. Jennifer Shaw a její partner Matt mají to štěstí, že v Cape Cod vlastní nádhernou plážovou chatu s obytnou plochou necelých 60 metrů čtverečních.

Pojďme společně nahlédnout do tohoto velice roztomilého a útulného obydlí.

Jennifer se do Cape Cod doslova zamilovala

Jennifer bydlí na Cape Cod už od malička. Dalo by se říct, že toto místo je osudově spojené s jejím životem. Potkala tady svého životního partnera Matta, s nímž se navíc bez větších prodlev pustila do zařizování vlastního bydlení. Mladý pár žije v plážové vile jen něco málo přes rok, ale za tuto dobu z něj dokázal vytvořit nádherný, a hlavně útulný domov. Mimo Jennifer a Matta v chatě bydlí ještě jeden host přes Airbnb.

A jak se dá tato chata krátce popsat?

Sama majitelka ji popisuje jako námořní chalupu v Nové Anglii. Daleko důležitější, než venkovní styl je však teplo interiéru. Celý vnitřek chaty je zařízen především útulně, aby se zde Jennifer a Matt cítili dobře. Už po překročení prahu na nás dýchnou příjemné světlé odstíny bílé a růžové barvy. Nemyslete si však, že je interiér takto monotónní. Například v obývacím pokoji je jednotvárnost narušena pohodlnou šedivou sedačkou, která ale nepůsobí nijak křiklavě.

kuchyně (autor: Jennifer Shaw)

Ložnice je nejoblíbenější místnosti

Pro Jennifer a jejího partnera Matta je suverénně nejoblíbenější místností ložnice. Nalezneme ji sice až v zadní části chaty, ovšem to neubírá na její estetické kráse. Stará umělecká díla a obrovská námořní mapa tvoří z ložnice poněkud zvláštní místo, v němž se ale cítíme velice dobře. Navíc nemůžeme zapomenout na prvek velké manželské postele, která vypadá tak lákavě. Jen hupsnout do peřin a spokojeně usnout!

ložnice (autor: Jennifer Shaw)

Podobný dům si můžete vytvořit i vy

Jennifer sama říká, že při zařizování společného bydlení dbali nejenom na útulnost a estetický dojem, ale všechno dělali s láskou. Možná proto se cítíme při procházení přímořské chaty tak příjemně. Zamilovaný pár všem radí – dejte si při zařizování domácnosti na čas a vytvořte místo, kde se vám bude příjemně žít, a které budete milovat. Je velice lákavé všechno nakoupit v prvotním nadšení, ale buďte trpěliví. Vaše snaha a úsilí se rozhodně vyplatí.

obývací pokoj (autor: Jennifer Shaw)

Když totiž do interiéru domu zařadíte nábytek, k němuž máte citový vztah, posune to atmosféru v domácnosti na zcela jinou úroveň. Ve vlastním domě bychom se přeci měli cítit příjemně a pohodlně, co myslíte?

Autor: Bára Králová
ZAVŘÍT