Útulný bungalov, ve kterém byste chtěli trávit čas i vy

Když přišel majitel tohoto domu za zakladatelem rodinné firmy The Brooklyn Home Company s žádostí o vytvoření domova, kde se bude cítit jako ve svém vlastním „opiovém doupěti“ – pohodově, v klidu a bez starostí, udělal designér to, co by měl udělat každý designér po schůzce s klientem. Vzal si jeho požadavky k srdci a bral je vážně. A to dalo vzniku tomuto na bungalovu, který nám může na první pohled připomínat plážový dům.

Dům bylo třeba dokončit za 8 měsíců

Nápad na design interiéru se zrodil majiteli domu v hlavě ve chvíli, kdy se jednoho dne procházel a spatřil dům, do kterého se na první pohled zamiloval. I proto se rozhodl, že bych chtěl mít také takový. I to byl jeden z podnětů k tomu, aby designér pracoval zejména s představou přírodních materiálů, vysoce funkčních otevřených prostorů, ale také ručně vytvořených akcentů. Původní dům o rozloze 312 metrů čtverečních měl kvalitní základy i konstrukci, nemluvě o velkém pozemku, bílých dubových dveřích a původních dřevěných podlahách. Jinak se ale zbytek domu tak nějak rozpadal. Na dokončení projektu měl designér pouhých osm měsíců před začátkem letní sezony.

Dům, který kopíruje charakter majitele

Interiérové studio se rozhodlo vytvořit svému klientovi takový dům, který bude nejen elegantní, ale současně mu neublíží ani vidina stárnutí. Majitel tak bude moct se svými přáteli posedět v ještě mokrých plavkách a neobávat se z toho, že něco poškodí. Majitel domu se zde tak bude cítit velmi příjemně. Dům je jakýmsi odrazem jeho samého.

Kuchyně jako hra matu a lesku

Kuchyně je obložena bílou borovicí, která odkazuje na kořeny tohoto surfařského domku. Podlahy byly pokryty ručně texturovaným dubem, kuchyňská linka byla vyrobena na zakázku. V kuchyni si můžeme povšimnout zejména hry s leskem a matem, kdy designér pracoval zejména s černou, bílou a hnědou barvou, které k sobě navzájem dokonale ladí, současně si však tvoří kontrast. Barva dřeva na podlaze byla použita také na dalších prvcích domova tak, aby se v prostoru „netlouklo“ mnoho dřevěných odstínů najednou.

Dům je plný originálních kousků

Velmi zajímavým prvkem kuchyně, ale i jídelny, je designové osvětlení. Závěsné osvětlení můžeme najít nejen nad kuchyňským ostrůvkem, ale i ve větší velikosti nad jídelním stolem. Velmi zajímavé jsou také vintage židle u jídelního stolu, se kterými se jen tak nesetkáme.

autor: MATTHEW WILLIAMS

V obývacím pokoji můžeme najít jedno lůžko, které je jako dělané pro přespání jakékoliv návštěvy. Během dne pak slouží místo klasické pohovky. Nechybí zde ani akcent v podobě krbových kamen ve vintage stylu, které příjemně dotváří atmosféru tohoto prostoru. Aby nedošlo k přeplnění obývacího pokoje nábytkem, byl konferenční stolek nahrazen dvěma menšími pohyblivými prvky. Nechybí zde ani dvě kožená křesla.

Koupelna jako vlastní oáza luxusu

Koupelny jsou něčím, kde mohl designér využít svoji kreativitu. Užitkové umyvadlo je jako dělané k odkládání neoprenových obleků po surfování, nechybí však ani klasické umyvadlo. V koupelně se kromě toalety nachází také sprcha se vzorovaným obkladem, nechybí ani umyvadlo jakožto součást nádherných dřevěných skříněk, které pojmou velké množství věcí. Odkládací deska kolem umyvadla je s motivem mramoru a prostoru dodává ještě více na pocitu luxusu.

autor: MATTHEW WILLIAMS

Ložnice jsou hrou kontrastu

Ložnice je vyvedena opět v kombinaci dřeva s bílou barvou, kontrast zde tvoří zejména ložní prádlo, ale také abstraktní obrazy, které jsou dokonalé. Pokoj pro hosty je zařízen v tónech dřeva a bílé barvy, ani zde však nechybí kontrastní povlečení a obraz – zde však v méně výrazných barvách.

autor: MATTHEW WILLIAMS
autor: MATTHEW WILLIAMS

K celému domu přísluší také menší zahradní bouda, kde si může majitel domu nechat vyschnout svoje neoprenové oblečení, ale také zde může odkládat svoje surfovací prkna.

Autor: Nikola Zatloukalová
ZAVŘÍT