Uvažujete o výměně oken? Co všechno vás čeká?

Uvažujete o výměně oken? Co všechno se připravit?

Noční můra z všudy přítomného prachu? Nebo naopak představa, že se o vše i o úklid postará firma? Kolikrát za život vyměňujete okna? Jednou, dvakrát?  Nikdo z nás asi nemá dostatek zkušeností, aby vám od podlahy poradil, co všechno bude výměna oken zahrnovat. A přitom pokud si dopředu zjistíte, co všechno to obnáší, usnadníte čas sobě a následně
i firmě, která bude výměnu provádět.

První zásadní krok, ve kterém musíte mít jasno je, za jaký nový typ oken budou vyměněna.  Tento krok nepodceňujte – výběr oken, dveří a podlah je zásadní pro vzhled celého interiéru. Pokud chcete změnu a nebudete vyměňovat kus za kus a chybí vám představivost – nechte si poradit o designéra. Navrhne vám originální řešení, které by vás třeba ani nenapadlo.

Okna máte vybraná, ale co dál? Firma vám zaslala nabídku a okna dojela vyměřit do domu, nebo bytu. Doladili jste poslední detaily smlouvy a zaplatili zálohu. Nyní s vybranou firmou domluvíte den D.

Mějte na paměti, že délka výměny samozřejmě závisí na počtu oken a přístupnosti k nim. Ale lze obecně říci, že okna v bytě se stihnou vyměnit i za pouhý jeden den. Pokud se rekonstruuje celý dům o 13 oknech, zabere to jistě více času.

Jak se připravit na den výměny?

Nemusíte se zbytečně stresovat – stará okna vysazovat nebudete. Jen vytvořte dostatečný prostor před vyměňovaným oknem, tak aby montážníci mohli snadno s novým oknem manipulovat. Pokud to lze odsuňte nábytek, tak aby nepřekážel a nebyl poničen. Firma k vám pošle podle náročnosti tým montážníku, který se ihned po příjezdu pustí do práce.

Zakryjte přístupové cesty, dobře poslouží starý kartonový papír i pevnější igelit. Ochráníte si tak podlahu, přeci jenom je výměna oken spojena s neustálým chozením ven a dovnitř. Neubráníte se ani drobnému prachu při demontáži, natož šlápotám od bot montážníků. Množství nečistot je samozřejmě závislé na velikosti úprav, které budou pro osazení oken potřeba. Montážníci po dokončení práce uklidí prostory z hrubých nečistot, následné doladění bude již na vás.

Kam s nimi?

Budete si stará okna nechávat, nebo vám je firma odveze? Pokud okna využijete, nechte si je, pokud ne – zabijte dvě mouchy jednou ranou a nechte je odborně zlikvidovat.

Dalším krokem je podepsání protokolu  o převzetí a posledním část je již jen a jen na vás. Umýt a hlavně si užít nová okna a výhled z nich.

Autor: redakce BydlimeChytre.cz

Líbí se Vám článek?

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru

Mohlo by Vás zajímat​

ProÚspěch.cz - aktuálně čte 33 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 42 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 10 lidí
Boj s hořícím elektromobilem?

Boj s hořícím elektromobilem?

(i)

Hořící elektromobil či hybrid vyžadují od hasičů rozlišný zásah než v případě hořícího konvenčního automobilu. Šup s ním do vody! Elektromobilů a hybridů na s..

doba čtení: minutu Přečíst
GirlWorld.cz - aktuálně čte 28 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 28 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 42 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 28 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 33 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 33 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 42 lidí
Šokující fakta o lidském mozku

Šokující fakta o lidském mozku

(i)

Lidský mozek je jedním z nejdůležitějších orgánů lidského těla. Tvoří součást centrální nervové soustavy a je to jeho nejsložitější část. Má schopnost přijíma..

doba čtení: 2 minuty Přečíst
CarsMag.cz - aktuálně čte 10 lidí
Volkswagen má zájem o JAC

Volkswagen má zájem o JAC

(i)

Volkswagen spolu s automobilkou JAC již dnes spolupracuje na vývoji elektromobilů. Nyní by rád koupil větší podíl této společnosti. JAC Motors členem VW Group..

doba čtení: minutu Přečíst
SFDB.cz magazín - aktuálně čte 31 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 15 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 28 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 10 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 15 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 15 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 15 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 33 lidí
Odlehčení těla a mysli

Odlehčení těla a mysli

(i)

Vyšetřete si chvilku jen a jen na sebe. Proč? Je ideální čas na to, abyste hodili za hlavu přebytečná kila, stres z práce a znovu našli harmonii.  Buďte aktiv..

doba čtení: minutu Přečíst
StoryMag.cz - aktuálně čte 42 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 26 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 15 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 28 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 31 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 33 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 33 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 26 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 28 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 33 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 33 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 33 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 28 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 28 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 28 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 28 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 33 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 15 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 15 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 10 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 10 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 31 lidí
Interview se Stephenem Kingem

Interview se Stephenem Kingem

(i)

Již téměř půl století děsí Stephen King milióny fanoušků svými knihami po celém světě. Některé z nich se dočkaly svého zfilmování a fenomenálního úspěchu a ji..

doba čtení: 2 minuty Přečíst
StoryMag.cz - aktuálně čte 42 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 15 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 10 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 33 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 33 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 15 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 26 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 33 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 33 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 33 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 26 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 26 lidí
Články pro Vás

Notice: Undefined index: viewed_posts in /var/www/bydlimechytre.cz/www/www/wp-content/plugins/m29-relative-posts/relative-posts.php on line 199