Venkovní žaluzie jsou stále oblíbenější. Jaké jsou jejich výhody?

Ještě donedávna byly jedním z nejčastějších způsobů, jak zamezit průniku přílišného množství slunečních paprsků do našich domovů, žaluzie. Tedy vnitřní žaluzie. V současné době se ale především u nových či rekonstruovaných domů začínají čím dál tím více objevovat i žaluzie venkovní. Ty v porovnání s vnitřními žaluziemi přinášejí mnoho dalších výhod a na rozdíl od venkovních rolet si zachovávají možnost regulace světelných podmínek. Jejich lamely lze totiž stejně jako u vnitřních žaluzií natočit do libovolné pozice.

Ochrana před povětrnostními vlivy

Jednou z výhod venkovních žaluzií, podobně jako u venkovních rolet, je to, že pomáhají chránit vaše okna před deštěm či příliš intenzivními slunečními paprsky. Tím tak přispívají k delší životnosti oken.

Ochrana nábytku

Kromě oken, na kterých jsou žaluzie namontované, chrání též nábytek uvnitř místností. Vlivem dlouhodobého slunečního záření totiž jinak dochází u některého typu nábytku ke změně barvy.

Energetická úspora

Venkovní žaluzie jsou vyrobeny tak, aby vám pomohly snížit náklady za energii. Dokážou udržet teplo uvnitř během zimy a zároveň ochladit interiér tím, že odrážejí teplo, když je venku příliš horko. V zimních měsících tak přispívají ke snížení finančních prostředků, které byste jinak museli vynaložit za topení, v letních měsících za klimatizaci.

Lepší soukromí

Pokud žaluzie nainstalujete například na okna směřující do ulice, poskytnou vám i větší soukromí. Spuštěné venkovní žaluzie vytvoří navíc nejen optickou, ale částečně také zvukovou bariéru mezi vámi a okolím.

Větší bezpečí

Moderní venkovní žaluzie nabízejí nejen manuální, ale také elektronické ovládání. To lze například naprogramovat tak, aby se žaluzie spouštěly a vytahovaly i v době, kdy jste na dovolené. Okolí tak o vaší nepřítomnosti nemusí vůbec vědět.

Designový prvek

Venkovní žaluzie je dnes možné sehnat v mnoha různých stylech, barvách a velikostech. V neposlední řadě tak mohou být i jedním ze zajímavých designových doplňků vašeho domu. Snadno je lze sladit nejen s barvou oken, ale i fasády či plotu.

Zdroj: smarteroutdoors.com.au, designoutdoorblindssydney.com.au

Autor: Martina Šťastná
zavřít reklamu