Veselé a moderní bydlení pro mladou rodinu je útulné a harmonické

Dům, ve kterém mladá rodina bydlela, jim už nevyhovoval. I proto se rozhodli pro rekonstrukci, jejímž cílem mělo být prostor prosvětlit a provzdušnit. I proto zde došlo i k bourání stěn na chodbě a sjednocení barev v celém interiéru – každý z pokojů si však současně zachoval svůj vlastní charakter.

Sjednocení interiéru se dosáhlo výmalbou, ale i dřevěnými podlahami

Interiér v celém domě je barevně sjednocen například díky dřevěným podlahám, ale také teplým barvám a designovému nábytku, který si zachovává zcela jednoduché linie. Celý byt je dokonale prosvětlen nejen díky světlým barvám, ale také dostatečnému přísunu přirozeného denního světla. Toho si můžeme všimnout například v dětském pokoji, který hraje nejrůznějšími barvami. Naopak obývací pokoj je jakousi oázou klidu a pohody.

Strop v obývacím pokoji s podhledem

Co vás jistě zaujme na první pohled, je netradičně řešený strop v obývacím pokoji – je částečně realizovaný ze sádrokartonových podhledů. O příjemné působení tohoto prostoru se starají zejména textilie, například v podobě smetanově zabarvených závěsů, který pokoj zastíní při velmi slunečných dnech. Co se nábytku týče, můžete si zde všimnout nádechu prvků skandinávského designu. Nenápadný koberec v kombinaci s ještě méně výraznou pohovkou jsou oživeny dekoracemi v podobě barevných polštářků. V celém prostoru však nechybí ani dostatek zeleně v podobě rostlin.

Čtěte také: Rostliny v interiéru: Proč by neměly chybět ani u vás doma

Interiér domu je veselý a hravý, přesto si zde odpočinete

Protože se jedná o bydlení pro mladou rodinu, kde se nachází i děti, je interiér zařízen nejen pohodově, ale také hravě.  Právě v obývacím pokoji tuto roli zastávají nejen barevné „pufíky“ na sezení se vzorem, ale také obraz na stěně. Obývací pokoj je od kuchyně oddělen jídelním stolem, ale také polopříčkou. Prostor je tak propojen, současně jsou tyto prostory odděleny. Když se podíváte zejména na dekorace, zjistíte, že právě ony jsou tím, co tomuto interiéru dodává na osobitosti.

Kuchyně je světlá jako zbytek interiéru

Ať už se jedná o portrét labutě vyvedený olejovými barvami, nevšední lampy, barevné polštářky nebo koš sloužící jako úložný prostor. Stejně jako pohovka s kobercem, i skříňka pod televizí je velmi jednoduchá. Stejně jednoduchá je taktéž kuchyň ve světlých a krémových barvách. Kuchyňské skříňky jsou bezúchytkové, spotřebiče jsou důmyslně skryty uvnitř skříněk. Celý prostor pak zjemňuje použitý koberec. Aby byl prostor sjednocen, i zde najdeme dřevěnou podlahu, která se do kuchyní kvůli vyššímu riziku namočení příliš nedoporučuje.

Nepřehlédněte: Muž proměnil tento newyorský apartmán v místo, kde na vás bude dýchat minulost

Domácí pracovna? Nevyužitá část domu postačila dokonale

Malá domácí pracovna sice není úplně soukromá (nachází se v jinak nevyužívaném prostoru), přesto je zde vše, co by člověk mohl k práci doma potřebovat. Místo pro nejrůznější šanony a složky bylo nalezeno v policových systémech, kde jsou jak otevřené, tak i uzavřené police. U jednoduchého psacího stolu se pohodlně usadí dvě osoby.

Zdroj: Instagram/The Room Studio

Autor: Nikola Zatloukalová
if (show_sssp) { document.querySelector(".fb-comments").remove(); }
zavřít reklamu