Víte, co obnáší retro styl?

Když se řekne retro, většina z nás si představí něco, co již není v módě, opak je však pravdou. Retro styl si nachází stále více příznivců a je inspirací nejen pro hudbu, ale i bytový design.


Charakteristika retro stylu

Vyznavači retro stylu hledají něco odlišného od současných trendů. Retro styl se pojí především s obdobím 50. – 70. let minulého století. Jedná se o období poválečné, jež s sebou přinášelo nové nápady a to díky mladým návrhářům, kteří se začínali prosazovat. V designu se začaly objevovat nejen nové druhy materiálů, ale také nové tvary a výrazné barvy i vzory.

50. – 60. léta

Pro toto období jsou charakteristické především oblé tvary spotřebičů, které doplňují chromové prvky. Závěsy nahrazují žaluzie a rolety. V obývacích pokojích se objevují sedací soupravy hranatých tvarů, z lesklé koženky. Nábytek se vyrábí v kombinaci dřeva, umakartu a chromu, klasické obrazy začínají nahrazovat tištěné plakáty. Ke svícení se používají odlehčená svítidla v různorodých tvarech a vše je vyvedeno ve výrazných barvách nebo vzorech.

70. léta

Do popředí se dostává plastový nábytek, který doplňují odkládací stolky různých tvarů. Umakartový nábytek je nahrazován nábytkem z laminátu a oblibu si získávají jak otevřené policové sestavy, tak rohové sedací soupravy.

V současné době patří retro styl v bydlení mezi styly velmi osobité, dalo by se říci bohémské. Pro vybavení interiéru v tomto stylu je potřeba někoho, kdo má cit pro kombinace a prvky, které jsou zdánlivě neslučitelné. V retro stylu však nemusí být vybavení celý interiér, můžete si pořídit pouze vhodné solitérní kousky, mezi něž patří retro motivy a vzory na tapetách, které doplní část interiéru. Může to však být také keramická dlažba. Do kuchyně se hodí drobné spotřebiče, v obývacím pokoji to zase může být originální křesílko či skříňka.

Autor: redakce BydlimeChytre.cz

Líbí se Vám článek?

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru

Mohlo by Vás zajímat​

BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 44 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 28 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 39 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 44 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 28 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 44 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 28 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 39 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 28 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 28 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 28 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 28 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 39 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 23 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 28 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 28 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 39 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 28 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 41 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 23 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 28 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 41 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 40 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 28 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 39 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 39 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 28 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 28 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 28 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 48 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 39 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 28 lidí
Odlehčení těla a mysli

Odlehčení těla a mysli

(i)

Vyšetřete si chvilku jen a jen na sebe. Proč? Je ideální čas na to, abyste hodili za hlavu přebytečná kila, stres z práce a znovu našli harmonii.  Buďte aktiv..

doba čtení: minutu Přečíst
SFDB.cz magazín - aktuálně čte 40 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 41 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 28 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 23 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 40 lidí
Interview se Stephenem Kingem

Interview se Stephenem Kingem

(i)

Již téměř půl století děsí Stephen King milióny fanoušků svými knihami po celém světě. Některé z nich se dočkaly svého zfilmování a fenomenálního úspěchu a ji..

doba čtení: 2 minuty Přečíst
StoryMag.cz - aktuálně čte 23 lidí
Šokující fakta o lidském mozku

Šokující fakta o lidském mozku

(i)

Lidský mozek je jedním z nejdůležitějších orgánů lidského těla. Tvoří součást centrální nervové soustavy a je to jeho nejsložitější část. Má schopnost přijíma..

doba čtení: 2 minuty Přečíst
StoryMag.cz - aktuálně čte 23 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 48 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 48 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 44 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 48 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 28 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 39 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 41 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 39 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 28 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 41 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 28 lidí
Boj s hořícím elektromobilem?

Boj s hořícím elektromobilem?

(i)

Hořící elektromobil či hybrid vyžadují od hasičů rozlišný zásah než v případě hořícího konvenčního automobilu. Šup s ním do vody! Elektromobilů a hybridů na s..

doba čtení: minutu Přečíst
GirlWorld.cz - aktuálně čte 39 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 44 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 28 lidí
Volkswagen má zájem o JAC

Volkswagen má zájem o JAC

(i)

Volkswagen spolu s automobilkou JAC již dnes spolupracuje na vývoji elektromobilů. Nyní by rád koupil větší podíl této společnosti. JAC Motors členem VW Group..

doba čtení: minutu Přečíst
Články pro Vás

Notice: Undefined index: viewed_posts in /var/www/bydlimechytre.cz/www/www/wp-content/plugins/m29-relative-posts/relative-posts.php on line 199