Většina žen chce působit upraveným dojmem. K tomu si mnoho z nás dopomáhá rozmanitými kosmetickými prostředky a pomocníky. Bohužel už ale někdy zapomínáme na to, že bychom jim měly pravidelně věnovat náš čas nejen při jejich používání. Kdy jste naposledy čistily štětce, které používáte každý den při líčení, ořezávátko na kosmetické tužky či kleštičky na řasy?
Kosmetické štětce a štětečky
Štětce, které pravidelně nečistíme, nejenže následně nemohou při líčení bezchybně fungovat, ale navíc si jejich používáním můžeme přispívat ke vzniku nejrůznějších kožních problémů. Na čištění štětců přitom není nic složitého. Nejprve štětec dobře navlhčete studenou vodou. Snažte se namočit pouze štětinovou část, abyste případně zabránili oslabení lepidla, které drží štětec na rukojeti. Do dlaně si dejte trošku jemného šamponu nebo tekutého mýdla a promněte vlákna štětce tak, aby se přípravek dostal až do jeho středu. Poté štětec důkladně vypláchněte čistou vodou a zlehka otřete i rukojeť. Na závěr jemně vymačkejte vodu ze štětin a nechte volně na vzduchu proschnout, nejlépe tak, že štětce položíte na ručník.
Kleštičky na řasy
Oči jsou jednou z částí obličeje, které ženy při líčení věnují největší pozornost. Kromě pravidelné výměny řasenky či oční linky by tak samozřejmostí mělo být i čištění kleštiček, které některé z nás používají k tomu, aby svým řasám dodaly ten správný tvar. Na čištění navlhčete vatový tampon alkoholem či peroxidem vodíku a otřete všechny plochy kleštiček, zejména ty, které přicházejí do styku s vašima očima. Následně kleštičky opláchněte čistou vodou a osušte či nechte volně uschnout.
Ořezávátko na tužky
Nejrůznější tužky na oči, obočí či rty se poměrně brzy otupí, a tak je vždy třeba je ořezat. K tomu většinou slouží jedno ořezávátko, na kterém tak dochází k akumulaci nejen částí tužek jako takových, ale i vašich kožních buněk a dalších nečistot. Důležité tedy je ořezávátko pravidelně čistit, jinak si můžete například některé škodlivé mikroorganismy, které byly v okolí vašich úst, přenést tužkou na oči do míst, kde mohou způsobit nepříjemné problémy. Nejjednodušším způsobem čistění ořezávátka je namočit starý zubní kartáček do trochy alkoholu nebo peroxidu vodíku a ořezávátko ze všech stran vyčistit. Následně ho opláchněte studenou vodou a nechte uschnout na vzduchu.
Nástroje na manikúru a pedikúru
O infekcích způsobených znečištěnými těmito nástroji existují téměř hororové příběhy. Přesto to některé lidi nepřesvědčí k tomu, aby nástroje čistili. Kovové nástroje by se měly umývat teplou vodou a antibakteriálním mýdlem za použití starého zubního kartáčku, který se dostane i do hůře přístupných míst, a poté by se měly okraje nástrojů vydezinfikovat alkoholem nebo peroxidem vodíku. Abrazivní povrchy, jako jsou pilníky nebo leštičky na nehty, lze též čistit pomocí kartáčku.
Pinzeta
Pinzetu používáme při mnoha rozmanitých situacích. Abyste co nejvíce snížili možnost infekce, měli byste pinzetu po každém použití vyčistit. Stačí nástroj omýt trochou antibakteriálního mýdla a teplou vodou. Špičky pinzety následně otřete vatovým tamponem namočeným v alkoholu či peroxidu vodíku.
Nezapomeňte na vlasy
Kromě nástrojů, které přicházejí do styku s vaší kůží, je samozřejmě stejně důležité čistit i ty, které používáte v péči o váš účes. Tedy nejrůznější hřebeny, kartáče, kulmy, žehličky na vlasy a také vlasové ozdoby a doplňky.
Zdroj: beautylish.com, makeupandbeautyblog.com