Víte, jaké jsou základní věci, které byste měli vědět před koupí nového domu?

Uvažujete o tom, že byste si konečně pořídili vlastní domeček? V dnešní době je vám k dispozici na trhu realit spousta nabídek, ze kterých je možno vybírat. Kam se podíváte, tam jistě najdete inzertní nabídku – v časopisech, v inzerci realitních kanceláří, ale hlavně na internetu a sociálních sítích.

Všichni se předhánějí, kdo nemovitost prodá za výhodnější cenu – tudíž rychleji. Nicméně, cena rozhodně není to, podle čeho byste se měli primárně řídit při koupi domu. Většinou totiž kupující chybují v zásadních faktorech.


Zjistěte si úplnou cenu

Ceny, kterou inzerent uvádí, nemusí znamenat, že je konečná. Většinou se uvádí cena bez různých poplatků a režií, aby dům vypadal pro kupujícího atraktivněji a tak vzbudil psychologický zájem o koupi. Dbejte na to, aby bylo jasně dáno, zda je cena domu uvedena včetně ceny za pozemek, na kterém nemovitost stojí, včetně základové desky, inženýrských sítí či terénní úpravy celé parcely. Tyto faktory vám hned navýší cenu až o stovky tisíc. A hlavně byste měli vědět, jaký je poplatek realitní kanceláři, který ve většině případů nebývá zanedbatelný.

Oběhejte si úřady

Než si připravit nějaké nepříjemné překvapení, raději si udělejte čas a běžte zjistit na příslušný úřad například to, zda rozestavěný dům má vůbec stavební povolení. Často se stává, že tyto obstrukce již řeší nový majitel a to by se vám ihned po koupi nového domu určitě nelíbilo.

Když už jste zaplatili

V momentě, kdy mimo zálohy doplatíte i konečnou cenu je dům prostě váš. Nenechte se předchozími majiteli zahnat do kouta. A to například s tím, že oni tam potřebují ještě bydlet, že je pro ně důležité ještě něco dodělat apod. Ne! V obchodě, když si koupíte například zmrzlinu, už je taky jenom vaše a nebudete se s ní před opuštěním obchodu přeci dělit s pokladní. Od tohoto momentu prostě nikdo nemá povolení na váš pozemek vstupovat. Byť ještě před chvílí patřil někomu jinému.

Pokud jste již dům koupili a vše proběhlo bez problému, tak doufáme, že stejně bezproblémový průběh bude mít celé vaše bydlení. Teď už nastává jen ta příjemnější část – hlavně pro ženy. Konečné zařízení domku.  Už je to jen ve vaší režii, abyste si ze svého nového domu udělali dům svých snů.

Autor: Lenka S.

Líbí se Vám článek?

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru

Mohlo by Vás zajímat​

GirlWorld.cz - aktuálně čte 44 lidí
ProÚspěch.cz - aktuálně čte 42 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 44 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 47 lidí
ProÚspěch.cz - aktuálně čte 42 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 47 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 7 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 26 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 44 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 28 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 35 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 49 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 26 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 7 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 9 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 7 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 26 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 7 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 49 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 26 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 49 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 28 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 35 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 35 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 35 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 9 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 49 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 9 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 44 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 47 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 9 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 47 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 49 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 47 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 35 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 28 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 7 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 42 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 44 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 42 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 28 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 26 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 42 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 28 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 9 lidí
Články pro Vás

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VARIETY STYLE s.r.o.