Vyhlaste válku nebezpečné kuchyni a vytvořte z ní bezpečnější místo pro vaši ratolest

Může se zdát úsměvné radit, jak si zabezpečit kuchyni před nájezdem neposedných dětí, ale úrazy které se v kuchyni stávají, jsou tak vážné, že je není dobré podceňovat. Jsme si vědomi toho, že dítě nebývá v kuchyni samo a většinou pouze pomáhá při vaření. Ale stačí nestřežený moment a úraz je na světě. Přitom stačí pár kroků k prevenci. Pojďme si je společně projit.

Ochrana sporáku

Děti rády pomáhají míchat hrnce při vaření, je důležité při tom myslet i na jejich bezpečnost. Plynový vařič lze opatřit nerezovou ohrádkou. Ta zamezí popálení se o plamen a hlavně svrhnout plný hrnec z plotny. Ze stejného důvodu vaříme na zadních plotýnkách a rukojetě pánviček a hrnců otáčejte ke stěně.

Dětské pojistky varných spotřebičů

Sklokeramické desky bývají automaticky opatřené zámkem pro jejich spuštění. Plynové sporáky mají dětskou pojistku na spuštění plynu. Pokud si budete takovou desku pořizovat, myslete na tyto výhodu dopředu. Varné desky mají dnes již kontrolky na zbytkovou teplotu plotýnky, takže pokud dovaříte, sporák vám bude dál hlásit, že plotýnka je horká a je zde riziko popálení.

Zásuvky od skříněk

Děti jsou vynalézavé, dokážou použít otevřené zásuvku, jako schody a dostat se do vyšších pater kuchyně. Pokud takové zásuvky máte u sporáku, zabezpečte je pojistkami proti otevření. Pokud to lze skladujte prášky do myčky, saponáty a mycí prostředky v horní části kuchyně, nebo v uzamčené skříňce, aby nedošlo k otravě.

Trouba a rychlovarná konvice, strašák číslo jedna

Trouba bývá často instalovaná do spodní části kuchyně, hrozí zde tedy riziko otevření při pečení. Sklo by mělo být již automaticky vyrobeno tak, aby nemohlo dojít o popálení při dotyku. Rychlovarná konvice by měla obsahovat pojistku před ohříváním, pokud v ní není dostatek vody. Konvici dávejte hluboko do linky, aby se o ní nedalo zavadit a svrhnout jí na zem.

Pokud projdete vaši kuchyň a odstraníte pár překážek ze seznamu, uklidní vás to. Můžete tak pozvat malého pomocníka na vaření zcela bez obav ze zranění.

Autor: redakce BydlimeChytre.cz

Líbí se Vám článek?

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru

Mohlo by Vás zajímat​

ZdraveRady.cz - aktuálně čte 11 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 11 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 21 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 21 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 20 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 34 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 26 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 21 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 20 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 34 lidí
Šokující fakta o lidském mozku

Šokující fakta o lidském mozku

(i)

Lidský mozek je jedním z nejdůležitějších orgánů lidského těla. Tvoří součást centrální nervové soustavy a je to jeho nejsložitější část. Má schopnost přijíma..

doba čtení: 2 minuty Přečíst
CarsMag.cz - aktuálně čte 14 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 11 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 18 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 21 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 26 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 26 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 20 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 18 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 21 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 11 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 21 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 20 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 20 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 34 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 34 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 32 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 34 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 21 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 21 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 21 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 20 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 20 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 11 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 14 lidí
Volkswagen má zájem o JAC

Volkswagen má zájem o JAC

(i)

Volkswagen spolu s automobilkou JAC již dnes spolupracuje na vývoji elektromobilů. Nyní by rád koupil větší podíl této společnosti. JAC Motors členem VW Group..

doba čtení: minutu Přečíst
CarsMag.cz - aktuálně čte 14 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 20 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 21 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 21 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 32 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 20 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 18 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 26 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 21 lidí
Odlehčení těla a mysli

Odlehčení těla a mysli

(i)

Vyšetřete si chvilku jen a jen na sebe. Proč? Je ideální čas na to, abyste hodili za hlavu přebytečná kila, stres z práce a znovu našli harmonii.  Buďte aktiv..

doba čtení: minutu Přečíst
GirlWorld.cz - aktuálně čte 20 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 14 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 18 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 18 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 21 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 32 lidí
Interview se Stephenem Kingem

Interview se Stephenem Kingem

(i)

Již téměř půl století děsí Stephen King milióny fanoušků svými knihami po celém světě. Některé z nich se dočkaly svého zfilmování a fenomenálního úspěchu a ji..

doba čtení: 2 minuty Přečíst
ProÚspěch.cz - aktuálně čte 21 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 14 lidí
Boj s hořícím elektromobilem?

Boj s hořícím elektromobilem?

(i)

Hořící elektromobil či hybrid vyžadují od hasičů rozlišný zásah než v případě hořícího konvenčního automobilu. Šup s ním do vody! Elektromobilů a hybridů na s..

doba čtení: minutu Přečíst
CarsMag.cz - aktuálně čte 14 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 21 lidí
Články pro Vás

Notice: Undefined index: viewed_posts in /var/www/bydlimechytre.cz/www/www/wp-content/plugins/m29-relative-posts/relative-posts.php on line 199