Vytvořte si ze své zahrady malé relaxační centrum

Pokud máte to štěstí a bydlíte v rodinném domku se zahradou, tak dobře víte, o čem mluvíme. Zahrada je pro nás často jakou si oázou, kam si chodíme odpočinout i načerpat energii. K tomu, abyste zde mohli relaxovat co nejlépe, vám mohou pomoci i nejrůznější vychytávky, kterými svou zahradu vybavíte. Pokud namítáte, že na zahradě kromě odpočinku také pracujete, protože se chcete těšit z vlastnoručně vypěstované zeleniny či ovoce, úplně postačí, pokud si zde vytvoříte alespoň malý koutek, který bude pro odpočinek určený.

Kouzlo houpací sítě či závěsného křesla

Do takovéhoto koutku je pak skvělým řešením houpací síť. Odpočinek s lehkým pohoupáním má totiž i podle odborníků na naše tělo i mysl překvapivě pozitivní účinky a napomáhá k tomu, abychom se uvolnili. Závěsná houpací sít totiž poskytuje skvělou relaxaci našim ztuhlým a bolavým zádům. Pokud nemáte na zahradě stromy, kam by šla síť pověsit, investujte do závěsného houpacího křesla. Na celkové uvolnění a relaxaci mají velký vliv také světlo, vůně či barvy. Využít můžete například polštářky naplněné různými sušenými bylinkami a svítidla, která umožňují nastavení tlumeného světla.

Zdroj: pixabay.com

Trampolína i bazén

Mnohá fitcentra nabízejí jako jednu z aktivit skákání na trampolíně. Kromě toho, že tento pohyb má neuvěřitelně pozitivní účinky na formování postavy, je také skvělým způsobem, jak se odreagovat po těžkém dni v práci. Na základě prostoru, který na zahradě máte, si můžete vybrat trampolínu vhodného tvaru i velikosti. Mimochodem studie potvrzují, že při skákání na trampolíně je možné snadno spálit podobné množství kalorií jako při běhu. Na rozdíl od běhu ale není skákání tolik náročné například pro klouby. V neposlední řadě k letní pohodě na zahradě patří samozřejmě bazén. Vodu v něm si můžete nastavit na takovou teplotu, která vám vyhovuje, a strávit v něm tak téměř celé odpoledne či večer. Existují samozřejmě i luxusní zahradní vířivky.

Zdroj: decortips.com, idealhome.co.uk

Autor: Martina Šťastná
zavřít reklamu