Významné designové veletrhy, které byly pro letošní rok zrušeny

Jaro je obyčejně velmi významným a vzrušujícím obdobím pro designérský průmysl. Kalendář je napěchovaný různými veletrhy, výstavami a nejrůznějšími festivaly. Jak ale světem postupuje a rozšiřuje se nákaza koronavirem, působí to zmatek napříč celou společností. V důsledku toho bylo bohužel nutné zrušit několik významných veletrhů a výstav, na které jsme se jako nadšenci do umění velmi těšili.

Design Shaker 2020

Na opatření státu a celosvětové šíření koronaviru museli reagovat i pořadatelé českého veletrhu konaného v pražských Letňanech. Už devátý ročník oblíbené akce, kde každoročně došlo k představení několika desítkových nových interiérů. Budeme se tak muset obejít nejenom bez kvalitních a originálních návrhů, ale také bez konzultací přímo s návrháři.

Veletrh krytin v New Orleans

Každý rok se v americkém New Orleans koná významný veletrh stavebnictví společně s návrhářstvím. Letos se tato událost bohužel neuskuteční. Nejenom, že jsme tím přišli o poslední trendy v oblasti návrhů krytin a střech, ale také o nové materiály. Nedílnou součástí této události byly vždy i vzdělávací sezení jak pro řemeslníky, tak pro odbornou veřejnost.

Czech Grand Design za rok 2020

Bohužel už došlo i k odložení akce, kde měli ti nejlepší návrháři a designéři obdržet zasloužená ocenění. Událost se měla odehrát v pražském Karlíně, ale už teď je jasné, že bude muset být předávání cen odloženo. Samotní pořadatelé věří, že jiný termín nikterak nepoškodí příjemnou atmosféru akce, a že si ji všichni zúčastnění užijí stejně, jako kdyby se konala v obvyklém termínu na konci března.

O tyto designové události jsme sice přišli, avšak to neznamená, že by byl rok 2020 úplně bez festivalů a veletrhů. Stále existuje šance, že se některé akce přesunou na konec roku.

Autor: Lenka Svobodová
ZAVŘÍT