Vzory, kam se podíváte. To je dům v eklektickém stylu

V tomto domě o rozloze 200 metrů čtverečních nacházejícím se na pobřeží kouzelného Costa Brava, který je rozdělen na dvě patra a nachází se v zátoce Sa Tuna, byla provedena kompletní rekonstrukce interiéru, jejíž součástí bylo dodat prostoru zcela nový design. Jak se to povedlo, můžete posoudit sami.

U tohoto prostorného dvoupatrového domu umístěného na velmi privilegovaném místě bylo hlavním přáním klientů přerozmístit vnitřní prostory domu tak, aby se do interiéru dostalo mnohem větší množství přirozeného denního světla od slunce. I proto architekti pracovali s přírodními materiály a geometrickými tvary. Najdete zde jak rovné linie, tak i zaoblené části, které celé budově dodávají na osobitosti.  Rozsah použitých materiálů byl značně omezen, aby vyniknul opravdový charakter domu.

Kombinace světlého podkladu s výrazných doplňků

Všechny stěny, ale i podlahy jsou velmi světlé. Ačkoliv jsou podlaha, ale i výmalba v bílé barvě, prostor nepůsobí sterilně a neosobně – ba naopak. Bílá barva je zde použita zejména jako podklad, na kterém si mohli designéři hrát s pestrými a veselými barvami v podobě nábytku, textilií i dekorací.

Čtěte také: Nejkrásnější opuštěná místa na světě. Nebudete se stačit divit!

Prostor obývacího pokoje, jídelny a kuchyně je propojen

Za zmínění jistě stojí například menší obývací pokoj, který obklopuje jedna velká prosklená stěna orámovaná černou konstrukcí. Pohovka v šedé barvě je doplněna o dvě designová křesla, ale i barevný koberec nacházející se pod konferenčním stolkem.  Totožné barvy jako u koberce jsou zde umístěny i ve formě textilií (těch je v interiéru celkově mnoho), ale i na velkém obrazu.

foto: CASA SA TUNA, TheRoom Studio (theroom-studio.com)

Jídelní prostor se skládá z velkého oválného jídelního stolu z tmavého dřeva, ve stejné barvě je také kuchyňský ostrůvek dělící jídelnu od zbytku kuchyně. O oživení se zde starají designové čalouněné židle. Kombinace hnědé barvy u zmíněného nábytku s bílou barvou, kterou najdeme nejen na výmalbě, ale i u kuchyňských skříněk působí elegantně a pohodově. Velkým poutačem pozornosti je zde také eklektický lustr umístěný nad jídelním stolem. Pracovní deska je šedivá.

Paví pera v koupelně? Proč ne

Koupelna, zejména část s umyvadlem, vás zaujme na první pohled. Stěna vypadá, jako by ji pokrývaly stovky pavích per. Což vypadá v kombinaci s netradičním umyvadlem a kruhovým zrcadlem neskutečně elegantně. Světlých barev si můžeme všimnout také v ložnici. Postel je vyrobena ze světlého dřeva, doplňuje ji noční stolek totožné barvy. Netradiční jsou zde lampičky, které nejsou umístěny na nočním stolku, ani nejsou přichyceny ke stěně, ale visí nad stolkem ze stropu. Stěna za postelí je oživena texturou připomínající textilii.

foto: CASA SA TUNA, TheRoom Studio (theroom-studio.com)

Nepřehlédněte: Psí bouda svépomocí? Není to nic složitého

Hlavní ložnice jako oáza klidu a pohody

Koupelna u hlavní ložnice je narozdíl od zbytku interiéru o dost tmavší. Výmalba je zde tmavě šedá v kombinaci s bílou. Majitelé zde dali přednost prostornému sprchovému koutu s vyzděnou lavicí, který je od zbytku koupelny oddělen pouhým sklem – není zde žádná vanička. Umyvadlová skříňka je ve světle šedé barvě, svým zaobleným tvarem skvěle ladí k originálnímu zrcadlu. 

foto: CASA SA TUNA, TheRoom Studio (theroom-studio.com)

Zdroje: CASA SA TUNA, TheRoom Studio (theroom-studio.com)

Autor: Nikola Zatloukalová
ZAVŘÍT